X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Cena pieniądza bez zmian. RPP utrzymała stopy procentowe na dotychczasowym poziomie

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2019 18:28
Rada Polityki Pieniężnej utrzymała stopy procentowe bez zmian. Decyzja Rady oznacza, że referencyjna stopa procentowa NBP wynosi nadal 1,5 procent w skali rocznej.
Audio
  • Adam Glapiński: istnieje spore prawdopodobieństwo, że do końca mojej i Rady kadencji stopy procentowe nie zmienią się (IAR)
  • Adam Glapiński: trwałość stóp procentowych jest bardzo ważna sama w sobie (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock, William Potter

Według RPP, obecny poziom stóp procentowych sprzyja utrzymaniu polskiej gospodarki na ścieżce zrównoważonego wzrostu i pozwala zachować równowagę makroekonomiczną.

RPP dalej gołębia

Prezes NBP Adam Glapiński pytany na konferencji prasowej o przewidywania odnośnie stabilności stóp procentowych powiedział, że istnieje spore prawdopodobieństwo, że do końca jego i Rady kadencji, stopy procentowe nie zmienią się. 

Zgodnie z dzisiejszą decyzją RPP stopa lombardowa będzie nadal wynosić 2,5 procent, depozytowa 0,5 procent, a redyskontowa weksli 1,75 procent.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, IAR, md


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Członek RPP: w połowie roku niewykluczona podwyżka stóp procentowych

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2019 12:53
Członek Rady Polityki Pienięznej Jerzy Osiatyński powiedział PAP, że nie jest wykluczone, ze podwyżka stóp procentowych będzie konieczna już w połowie tego roku. To zaskakująca informacja, zwłaszcza biorać pod uwagę "gołębią" retorykę Rady Polityki Pieniężnej w ostatnich latach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niskie stopy procentowe zachęcają firmy do inwestycji

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2019 08:33
Dziś kończy się posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej, ale zapewne żadnych zmian nie będzie jeśli chodzi o wysokość stóp procentowych w Polsce. Obecnie ta podstawowa wynosi 1,5 proc. i właśnie środowisko niskich stóp może być jednym z czynników zachęcających polskie firmy do inwestycji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

RPP: stopy procentowe utrzymane

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2019 13:10
Rada Polityki Pieniężnej na środowym posiedzeniu pozostawiła stopy procentowe NBP na niezmienionym poziomie, referencyjna stopa procentowa NBP wynosi nadal 1,5 proc. w skali rocznej - podała RPP w komunikacie.
rozwiń zwiń