X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

W Sejmie debata o przywracaniu lokalnych autobusów. Pierwsze czytanie projektu

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2019 16:13
W Sejmie odbyło się pierwsze czytanie rządowego projektu o Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej. Zakłada on powołanie funduszu, z którego dofinansowane będzie przywracanie lokalnych połączeń autobusowych. Jak uzasadniali autorzy projektu, chodzi w nim przede wszystkim o "walkę z wykluczeniem komunikacyjnym."
Audio
  • Bogdan Rzońca: do wielu miejscowości w Polsce nie dociera żaden transport i stąd omawiana dziś przez Sejm inicjatywa rządu (IAR)
  • Stanisław Żmijan: rządowa propozycja jest nieprzygotowana oraz, że nie była konsultowana (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock, Autorstwa Milos Muller

Podczas sejmowej debaty Bogdan Rzońca z Prawa i Sprawiedliwości mówił, że do wielu miejscowości w Polsce nie dociera żaden transport i stąd omawiana dziś przez Sejm inicjatywa rządu. Wyraził nadzieję, że projekt ustawy zostanie uchwalony, a władze samorządowe będą mogły wyznaczyć połączenia autobusowe. 

Opozycja jest na "nie"

Projekt krytykowała opozycja. Stanisław Żmijan z Platformy Obywatelskiej mówił, że rządowa propozycja jest nieprzygotowana oraz, że nie była konsultowana, między innymi z samorządowcami, którzy będą ustawę realizować.

Maksymalny limit wydatków z budżetu państwa przeznaczonych na dofinansowanie funduszu rozwoju przewozów autobusowych w 2019 roku wyniesie 300 mln zł, a w latach kolejnych - 800 mln zł, począwszy od 2020 do 2028 roku. Odbudowa lokalnego transportu publicznego jest jednym z elementów tak zwanej nowej piątki PiS.

Projektem zajmie się sejmowa komisja infrastruktury. Drugie czytanie zaplanowano na 20.30.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, IAR, mdZobacz więcej na temat: autobus Sejm
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Władze chcą zadbać, by było więcej PKS-ów. Ekspert: dobry krok

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2019 07:34
Rząd przyjął projekt ustawy o PKS-ach, który ma wspierać przywracanie lokalnych połączeń autobusowych. Nowe przepisy zakładają utworzenie funduszu, z którego samorządy będą mogły otrzymać dofinansowanie na nowe lub niedawno zlikwidowane połączenia.To krok w dobrym kierunku - ocenia dr Michał Wolański z Katedry Transportu Szkoły Głównej Handlowej.
rozwiń zwiń