X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Dwucyfrowy wzrost zysku PKO BP. Bank chwali się wynikami za I kwartał

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2019 15:57
Grupa PKO Banku Polskiego w pierwszym kwartale tego roku wypracowała 862 miliony zysku netto - poinformował prezes Zbigniew Jagiełło. Wyjaśnił, że jest to o blisko 14 procent więcej niz przed rokiem. Dodał, że po pierwszym kwartale wynik PKO BP jest zdecydowanie lepszy niż pozostałych banków w Polsce.
Audio
  • Zbigniew Jagiełło: PKO BP jest w stanie wypracować po jednym miliardzie złotych zysku netto w kolejnych kwartałach, a w całym roku - 4 miliardy zysku netto (IAR)
  • Rafał Kozłowski: PKO BP osiągnął najlepszy wynik w całym polskim sektorze bankowym, pomimo wzrostu kosztów regulacyjnych, które obciążają wyniki za pierwsze trzy miesiące roku (IAR)
  • Zbigniew Jagiełło: zysk jest o blisko 14 procent większy niż przed rokiem (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock, Robson90

Według prezesa Jagiełły PKO BP jest w stanie wypracować po jednym miliardzie złotych zysku netto w kolejnych kwartałach. W całym zaś roku 4 miliardy złotych zysku netto. Potwierdzają to analizy ponad 20 analityków różnych instytucji finansowych.

Prymus sektora bankowego

PKO BP osiągnął najlepszy wynik w całym polskim sektorze bankowym, pomimo wzrostu kosztów regulacyjnych, które obciążają wyniki za pierwsze trzy miesiące roku - zaznaczył wiceprezes zarządu Rafał Kozłowski. Wyjaśnił, że PKO Bank Polski w swoich wynikach za I kwartał rozpoznał łączne składki na Bankowy Fundusz Gwarancyjny w wysokości 380 milionów złotych. Mimo, że wzrost tych obciążeń banku wyniósł ponad 100 milionów złotych, bank zwiększył zysk netto o 14 procent czyli ponad 80 milionów złotych - zaznaczył wiceprezes Kozłowski. Dodał, że było to możliwe dzięki bardzo dobrej kontroli kosztów przy wzroście przychodów.

PKO BP jest od wielu lat liderem polskiego sektora bankowego. Akcje banku od listopada 2004 roku są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, IAR, md

Zobacz więcej na temat: PKO BP
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Rok 2018 był bardzo dobrym rokiem dla PKO Banku Polskiego"

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2019 17:15
Najprawdopodobniej po wakacjach PKO BP przedstawi nowe cele finansowe na kolejne lata - poinformował prezes banku Zbigniew Jagiełło. Dodał, że już w 2018 r. bank osiągnął kluczowe cele finansowe zaplanowane na 2020 r.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Do PKO BP po preferencyjną pożyczkę na panele fotowoltaiczne

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2019 16:56
PKO Bank Polski wystartował z pożyczką gotówkową, dzięki której można sfinansować zakup i instalację paneli fotowoltaicznych do kwoty 50 tys. zł. To krok na drodze do realizacji programu Energia plus, którego celem jest zapewnienie polskim rodzinom, MŚP i JST energetycznej niezależności.
rozwiń zwiń