X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Musimy zwiększyć poziom recyklingu plastiku. Jedynym rozwiązaniem system kaucyjny?

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2019 13:35
Dziś Dzień bez Śmiecenia, czyli okazja do kształtowania świadomości ekologicznej. Przypomnijmy, że Parlament Europejski pod koniec marca uchwalił ograniczenia w sprzedaży przedmiotów wykonanych z plastiku od 2021 roku. Warto więc już dziś szukać sposobów na zmniejszenie ilości plastikowych odpadów zaśmiecających nasz kraj. Skutecznym rozwiązaniem może być system kaucyjny - uważa Kazimierz Borkowski, dyrektor Fundacji PlasticsEurope Polska.
Audio
  • Recykling plastiku musi wzrosnąć. Może w tym pomóc kaucja (Dariusz Kwiatkowski/Naczelna Redakcja Gospodarcza)
Nowa unijna dyrektywa nakłada też nowe wymagania recyklingowe na kraje członkowskie: do 2029 roku będą musiały osiągnąć poziom 90 procent recyklingu plastikowych butelek.
Nowa unijna dyrektywa nakłada też nowe wymagania recyklingowe na kraje członkowskie: do 2029 roku będą musiały osiągnąć poziom 90 procent recyklingu plastikowych butelek. Foto: pixabay

Jak podkreśla, w obliczu nowych obowiązków wynikających z dyrektywy Single-use Plastics potrzebny jest skuteczny system, który pozwoli zwiększyć poziom odzyskiwania plastiku. Przypomina, że dyrektywa narzuca bardzo wysokie poziomy zbiórki butelek PET - 77 procent w 2025 proku i 90 procent w 2030 roku.

- Bez systemu kaucyjnego nie da się tego osiągnąć - przekonuje.

Nasilają się głosy, że aby ograniczyć zaśmiecanie plastikowymi odpadami, konieczne jest  wprowadzenie bardziej rygorystycznych uregulowań dotyczących rozszerzonej odpowiedzialności producentów.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Jedynka, Dariusz Kwiatkowski, md

Zobacz więcej na temat: recykling ekologia
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Recykling i papier zamiast plastiku. Jak możemy pomóc Ziemi?

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2019 12:00
Od 2021 roku obowiązywał będzie zakaz obrotu 10 produktami plastikowymi jednorazowego użytku, które mają bezpieczne dla środowiska zamienniki. - To kamień milowy, który z pewnością bardzo dużo zmieni, ale jeszcze nie uratuje świata przed "plastikową epidemią" - mówi Katarzyna Guzek z Greenpeace Polska. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co dzieje się ze śmieciami po tym jak wylądują w koszu?

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2019 15:45
312 kg - statystycznie każdego roku każdy z nas wytwarza taką ilość śmieci. Co się z nimi dzieje po wyrzuceniu do kosza? Zaglądamy do sortowni i spalarni śmieci i śledzimy cały proces przetwarzania odpadów.
rozwiń zwiń