X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Troskę o środowisko zacznijmy od siebie. Dziś Dzień bez Śmiecenia

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2019 10:23
11 maja to Dzień bez Śmiecenia. Ta data nie jest bez znaczenia. 11 maja 2001 roku rozpoczął funkcjonowanie polski system gospodarki odpadami opakowaniowymi organizowany zgodnie z wytycznymi unijnej dyrektywy.
Audio
  • Patrz, gdzie wyrzucasz. Dziś Dzień bez Śmiecenia (Aleksandra Tycner/Naczelna Redakcja Gospodarcza)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Andrei Dubadzel/Shutterstock.com

Aneta Stawicka z firmy Rekopol Organizacji Odzysku Opakowań SA, koordynującej Dzień bez Śmiecenia, powiedziała, że w tym roku hasło brzmi "Zaczynamy od siebie". Chodzi o to, by zachęcić ludzi do zastanowienia się nad tym, co oni sami mogą zrobić po to, by produkować mniej odpadów i by środowisku może być lżej.

Można zacząć od małych rzeczy, na przykład od chodzenia na zakupy z własnymi torbami, niekoniecznie foliowymi torebkami. Aneta Stawicka zachęca, by przed pójściem do sklepu robić sobie listę zakupów, by potem nie brać za dużo i nie marnować jedzenia.

Od 2021 roku Unia Europejska zakaże używania jednorazówek. Aneta Stawicka mówi, że taki krok popiera ponad 50 procent Polaków, choć, jak przyznała, może nam to nieco utrudnić życie.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Jedynka, Aleksandra Tycner, md

Zobacz więcej na temat: środowisko ekologia
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rośnie góra śmieci. Panaceum: gospodarka w obiegu zamkniętym

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2018 10:10
Wytwarzamy coraz więcej śmieci. Wg danych GUS-u, w zeszłym roku przeciętny Polak wyprodukował 312 kg odpadów, 9 kilo więcej niż przed rokiem. Odpowiedzią na coraz większą ilość odpadów i marnotrwaienie surowców może być gospodarka o obiegu zamkniętym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Naturalnie, że energia”. Ekologiczna oferta PGE dla PepsiCo

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2019 09:39
Spółka zajmująca się w Grupie PGE sprzedażą energii do firm zawarła dwuletni kontrakt na sprzedaż energii elektrycznej z polskimi spółkami PepsiCo, światowego lidera produkcji żywności i napojów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Odpady to surowiec, który można ponownie wykorzystać. Debata w resorcie środowiska

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2019 15:15
Gospodarka odpadami ze szczególnym uwzględnieniem bioodpadów była głównym tematem debaty z udziałem ministra środowiska Henryka Kowalczyka, wiceministra Sławomira Mazurka i przedstawicieli branży gospodarki odpadami.
rozwiń zwiń