X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Minister: polskie przejścia graniczne w czołówce UE jeśli chodzi o jakość i skuteczność

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2019 12:47
Minister finansów Teresa Czerwińska powiedziała, że pod względem kontroli i skuteczności polskie przejścia graniczne są zaliczane do najbardziej efektywnych na zewnętrznej granicy Unii Europejskiej.
Audio
  • Teresa Czerwińska: kluczową rolę w procesie kontroli i uszczelniania wwozu produktów do Polski odgrywa działająca od ponad dwóch lat Krajowa Administracja Skarbowa (IAR)
  • Teresa Czerwińska: scalenie służb celno-skarbowych pod szyldem Krajowej Administracji Skarbowej przyczyniło się do zwiększenia skuteczności funkcjonariuszy na granicy(IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: IAR/Krystian Dobuszyński

Podczas spotkania z dziennikarzami na przejściu granicznym w Kuźnicy w województwie podlaskim minister Teresa Czerwińska mówiła, że kluczową rolę w procesie kontroli i uszczelniania wwozu produktów do Polski odgrywa działająca od ponad dwóch lat Krajowa Administracja Skarbowa. "Trafniej typujemy kontrole, szybciej i efektywniej je przeprowadzamy - by nie zajmować czasu przedsiębiorcom, ale skutecznie weryfikować nadużycia podatkowe" - mówiła szefowa resortu finansów. Zaznaczyła, że dzięki temu zmniejsza się luka VAT-owska.

Fuzja dała efekt

Minister finansów dodała, że scalenie służb celno-skarbowych pod szyldem Krajowej Administracji Skarbowej przyczyniło się do zwiększenia skuteczności funkcjonariuszy na granicy. W porównaniu z poprzednimi latami, od 2015 roku, szara strefa tylko w obszarze wyrobów tytoniowych została zredukowana z 19 do 11,3 procent.

Minister Teresa Czerwińska podkreślała, że dzięki wdrożonym na przejściach granicznych nowym rozwiązaniom funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej skutecznie udaremniają przemyt narkotyków, leków, podrabianych kosmetyków czy nielegalny wwóz odpadów na teren Unii Europejskiej.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, IAR, md

Czytaj także

Ciężarówki firm logistycznych będą śledzone przez fiskusa

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2018 16:57
Ciężarówki firm logistycznych będą śledzone przez fiskusa. Od 1 października ciężarówki przewożące na przykład alkohol czy papierosy czy paliwa. Wiceminister finansów Marian Banaś powiedział Polskiemu Radiu, że resort prowadzi akcję informacyjną wśród przedsiębiorców z branży transportowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Funkcjonariusze KAS przejęli 16 tys. butelek wina bez akcyzy na Podlasiu. Przewoził je Litwin

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2018 16:08
Prawie 16 tys. butelek wina bez polskich znaków akcyzy zatrzymali funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej na trasie Białystok-Warszawa w okolicach Jeżewa Starego. Towar został zabezpieczony. Litewski kierowca zgodził się dobrowolnie zapłacić należności.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielki przemyt z Indii. W kontenerach miały być buty, było 30 mln papierosów

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2019 07:32
Funkcjonariusze gdańskiego CBŚP i pomorskiej KAS udaremnili przemyt prawie 30 mln nielegalnych papierosów. Były one ukryte w trzech kontenerach, które przypłynęły z Indii do portu w Gdańsku i - według deklaracji - miały zawierać obuwie.
rozwiń zwiń