X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

"Pieniądz nie śpi": banki chcą zaostrzyć politykę kredytową. Co to oznacza dla kredytobiorców?

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2019 09:14
Banki zamierzają zaostrzyć politykę kredytową. Tak wynika z najnowszego raportu Narodowego Banku Polskiego. W kwartalnym opracowaniu "Sytuacja na rynku kredytowym" przygotowanym przez NBP czytamy, że w II kwartale 2019 Banki planują roku zaostrzenie polityki dla kredytów mieszkaniowych, konsumpcyjnych oraz dla przedsiębiorstw.
Audio
  • Banki chcą zaostrzyć politykę kredytową (Justyna Golonko/Naczelna Redakcja Gospodarcza)
Ілюстрацыйны здымакFoto: shutterstock, Carla Nichiata

Michał Krajkowski z Notus Finanse wyjaśnia, że wyniki ankiety oznaczają, że banki m.in. zaostrzą kryteria udzielania kredytów, dotyczące np. podwyższenia marży kredytowej czy wymaganego wkładu własnego od konsumentów. Prawdopodobnie zjawisko obejmie te wszystkie banki.

O kredyt ma być więcej trudniej. Michał Krajkowski zastrzega jednak, że nie ma co się bać na zapas, bo podobne deklaracje banków znalazły się także w poprzednich ankietach, a potem nie przełożyło się to na rzeczywistość. oza tym - podkreśla - zaostrzenie polityki kredytowej może się wcale nie przełożyć na sytuację przeciętnego Kowalskiego, który będzie chciał wziąć kredyt.

- Zachowajmy spokój i obserwujmy to, co dzieje się na rynku - radzi.

A popyt na kredyty, w tym hipoteczne, nadal jest bardzo duży. Wbrew przewidywaniom z poprzedniego kwartału, w I kwartale 2019 r. banki zaobserwowały wzrost popytu na kredyty mieszkaniowe o ok. 26 proc. netto.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Jedynka, Justyna Golonko, md

Zobacz więcej na temat: kredyt finanse osobiste
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dług wymknął się spod kontroli? Nie chowajmy głowy w piasek

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2018 14:30
Jak wynika z badań BIG InfoMonitor, czterech na pięciu Polaków chce od razu spłacać swoje długi, by uniknąć ich negatywnych konsekwencji. Mimo tego dłużników jednak nie brakuje. Prawie 3 mln Polaków posiada niespłacone zobowiązania, które łącznie przekraczają 73 mld zł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pieniądz nie śpi": czym jest historia kredytowa?

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2019 09:08
Mają państwo kredyty? Dziś zajmiemy się historią kredytową, czyli wszystkimi danymi zgromadzonymi na temat zaciągniętych kredytów - tych, które aktualnie spłacamy i tych już spłaconych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Pieniądz nie śpi": czym jest kredyt konsumencki?

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2019 08:41
Szybki rozwój gospodarki, niskie stopy procentowe - to wszystko sprawia, że Polacy zadłużają się coraz chętniej. Szczególnie na popularności zyskuje kredyt konsumencki. Czym on jest jest i jakie prawa ma klient przy jego zaciąganiu?
rozwiń zwiń