X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Budowa autostrad i dróg w Polsce nie zwalnia

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2019 17:33
Co czwarty kilometr autostrady albo drogi szybkiego ruchu w Polsce buduje firma Budimex, mówi w audycji Bardzo Ważny Projekt radiowej Trójki członek zarządu firmy Budimex, Cezary Mączka.
Audio
  • O budowie dróg w Polsce ł mówi w audycji Bardzo Ważny Projekt radiowej Trójki członek zarządu firmy Budimex, Cezary Mączka./Arkadiusz Ekiert/.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: Stockr/Shutterstock.com

Jak dodaje, corocznie w Polsce tzw. produkcja budowlano-montażowa rośnie w tempie dwucyfrowym.

− Jej wartość wyniesie w tym roku ponad 112 mld zł – dodaje.

Pytany o problemy, z którymi spotykają się takie firmy jak Budimex, stwierdza, że na pierwszym miejscu znajduje się brak ludzi do pracy.

− I o ile jego firma, dzięki dobrej ofercie radzi sobie z tym problemem, to podwykonawcy mają z tym zdecydowanie większy kłopot. Stąd ok. 70-80 proc. kadry przez nie zatrudnionej stanowią obywatele Ukrainy – mówi gość Trójki.

I dodaje, że jego firma zatrudnia ok. 100 Ukraińców, uruchomiła dla kadry kursy nauki języka ukraińskiego i rosyjskiego.

Cezary Mączka pytany o perspektywy dla branży, stwierdza, że Polska jest wciąż wielkim placem budowy dróg i infrastruktury.

− To widać, szczególnie w przypadku drogi A-1, to również Via Carpatia i szereg kluczowych inwestycji które poprawiają komunikacyjną jakość życia Polaków – mówi gość radiowej Trójki.

Gość radiowej Trójki przedstawił również inne działania budowlanych Budimexu – obejmujące takie dziedziny jak przemysł i energetyka.

Arkadiusz Ekiert, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

UE zainwestuje 234 mln euro w budowę drogi ekspresowej S6 w województwie pomorskim

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2019 15:38
Unia Europejska zainwestuje 234 mln euro z funduszy polityki spójności w budowę odcinka drogi ekspresowej S6 w województwie pomorskim - poinformowała w czwartek Komisja Europejska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Małe miejscowości wracają na mapę komunikacyjną Polski: nie będą już "odcięte od świata"

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2019 16:22
Rząd szybko pracuje nad przywracaniem zlikwidowanej komunikacji z mniejszymi miejscowościami. Jak zapowiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, prace nad ustawą o przywróceniu połączeń zakończą się do połowy kwietnia tego roku, a do połowy maja ustawa ma trafić na biurko prezydenta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Autostrada A2 między Warszawą a Łodzią będzie szersza – dojdzie jeden pas w każdym kierunku

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2019 16:14
W piątek podpisano umowę w sprawie opracowania dokumentacji poszerzenia autostrady A2 o dodatkowe pasy ruchu od granicy województw łódzkiego i mazowieckiego do Warszawy. Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk zapewnia, że autostrada w trakcie jej poszerzania będzie czynna.
rozwiń zwiń