X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

PGNiG wyparło Gazprom Germania z Warszawy. Chodzi o LNG do eko-autobusów

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2019 16:31
Gasprom Germania – dotychczasowy dostawca LNG do eko-autobusów w Warszawie nie będzie już dostarczał tego gazu do Miejskich Zakładów Autobusowych. Jak informuje spółka, podpisała ona z PGNiG Obrót Detaliczny umowę na dostawy tego paliwa.
W ciągu roku w Warszawie będzie 145 autobusów napędzanych LNG
W ciągu roku w Warszawie będzie 145 autobusów napędzanych LNGFoto: MZA

Jednocześnie MZA w Warszawie rozwiązał umowę z dotychczasowym dostawcą LNG - spółką Gazprom Germania. Zawarty pod koniec 2013 roku kontrakt miał trwać 10 lat.

Umowa jest warta 4 mln zł, obejmie dostawy do 4 autobusów

Umowa z PGNiG o wartości około 4 mln zł, obejmie dostawy paliwa do 35 ekologicznych autobusów gazowych. Kontrakt będzie obowiązywał przez 12 miesięcy a dostawy rozpoczną się w przyszłym tygodniu.

Przez najbliższy rok paliwo dostarczane z terminalu w Świnoujściu będzie wykorzystywane do zasilania 35 autobusów gazowych LNG na terenie zajezdni „Ostrobramska”

– To kolejna umowa Miejskich Zakładów Autobusowych z PGNiG. Dzięki kolejnym kontraktom zapewniliśmy sobie dostawy paliwa dla 145 autobusów gazowych. Zgodnie z polityką władz Warszawy w najbliższych latach będziemy nadal inwestowali w dostawy ekologicznego taboru, w tym gazowego – podkreślił Jan Kuźmiński, Prezes Zarządu Miejskich Zakładów Autobusowych.

W ciągu roku w warszawie będzie 145 autobusów napędzanych LNG

Miejskie Zakłady Autobusowe w tej chwili eksploatują 35 autobusów na skroplony gaz ziemny (LNG) i 14 autobusów marki MAN na gaz CNG. W ciągu najbliższego roku liczba gazowców wzrośnie do 145, w dwóch zajezdniach: „Ostrobramska” i „Kleszczowa”.

Gaz ziemny to jeden z najczystszych rodzajów napędów - eliminuje emisję pyłów, a także zmniejsza ilość tlenków azotu oraz siarki. Zapewnia ono również bardziej komfortową komunikację dla lokalnej społeczności. Ekologiczne autobusy są cichsze od tradycyjnych pojazdów.

NRG, komunikat MZA, Energetyak24, jk

Zobacz więcej na temat: Warszawa LNG gaz ziemny
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Do Świnoujścia dotrze pięćdziesiąta dostawa gazu skroplonego

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2019 07:33
Dziś do Terminala LNG imienia Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu dotrze metanowiec z pięćdziesiątą dostawą skroplonego gazu ziemnego. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niemcy też chcą kupować od USA skroplony gaz ziemny. Wybudują dwa terminale LNG

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2019 21:17
Niemcy zamierzają rozszerzyć krąg swych dostawców gazu ziemnego, w czym rolę mógłby odegrać również skroplony gaz ziemny (LNG) ze Stanów Zjednoczonych - oświadczył we wtorek niemiecki minister gospodarki Peter Altmaier.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gaz skroplony odgrywa coraz większą rolę w przetwórstwie

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2019 13:02
Rośnie popyt na skroplony gaz ziemny w przetwórstwie rolno-spożywczym i w gospodarstwach domowych na wsi. Zwiększaniu podaży sprzyja fakt, że coraz więcej gazu sprowadzanego do Polski pochodzi z kierunków innych niż wschodni. Pomaga w tym uruchomienie terminalu LNG w Świnoujściu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PGNiG dywersyfikuje dostawy gazu do Polski

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2019 19:00
O postępującej dyweryfikacji dostaw gazu do Polski, mówił Prezes PGNiG Piotr Woźniak, który był gościem audycji Bardzo Ważny Projekt radiowej Trójki.
rozwiń zwiń