X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Niedźwiedzie kończą tydzień na GPW

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2019 17:44
Ostatnia w tym tygodniu sesja na warszawskim parkiecie kończy się ostatecznie przewagą niedźwiedzi i indeks największych spółek WIG20 traci 0,35 proc.
Audio
  • O zwycięstwie niedźwiedzi na warszawskim parkiecie mówi w radiowej jedynce Dariusz Świniarski z Domu Maklerskiego TMS Brokers./Elżbieta Szczerbak, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia./.
Ostatnia w tym tygodniu sesja na warszawskim parkiecie kończy się ostatecznie przewagą niedźwiedzi i indeks największych spółek WIG20 traci 0,35 proc.
Ostatnia w tym tygodniu sesja na warszawskim parkiecie kończy się ostatecznie przewagą niedźwiedzi i indeks największych spółek WIG20 traci 0,35 proc. Foto: pixabay

− Dziś przy Książęcej obroty relatywnie były niewielkie, obserwowaliśmy za to sporą zmienność -komentuje Dariusz Świniarski z Domu Maklerskiego TMS Brokers.

− Raz obroty, raz spadki, ale nastroje na rynkach światowych były pozytywne – poznaliśmy dobre informacje o imporcie i eksporcie chińskim, stąd duże wzrosty w Europie jak i w USA – mówi analityk.

− Patrząc na parkiet warszawski i największe notowane na nim spółki, to tu najlepiej radziły sobie dziś spółki telekomunikacyjne szczególnie Play, który zyskiwał ponad 3 proc. - zwraca uwagę analityk.

To może wynikać z tego, że od 15 maja zostają obniżone w Unii połączenia reamingowe.

Jak dodaje, jednocześnie spadki notowały akcje Aliora, CCC i CD Projektu, rosnących w ostatnich miesiącach i dniach. Negatywnie przekłada się na spółki energetyczne wzrost cen certyfikatów CO2, notujących kolejne szczyty w ciągu ostatnich 5 lat.
W sumie z grona największych akcje 13 spółek spadły, 5 zyskały, dwie natomiast zakończyły dzień bez zmiany.

Na rynku walutowym złoty silnie umacnia się do dolara. Za amerykańską walutę trzeba zapłacić 3 zł i 78 gr, za euro 4,28 zł, kurs franka szwajcarskiego to 3,77 zł, a funta 4,95 zł.

Elżbieta Szczerbak, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak