X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Inwestycje w Polsce: ok. 95 proc. firm zagranicznych zainwestowałoby w Polsce ponownie

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2019 16:42
Polskę jako miejsce swoich inwestycji wybrałoby ponownie 94,5 proc. działających u nas firm zagranicznych; w 2018 roku było to 90,1 proc. - powiedział wiceszef MPiT Tadeusz Kościński. To najważniejszy wskaźnik atrakcyjności inwestycyjnej naszego kraju - dodał.
Pozytywne oceny za kadry, poddostawców. Negatywne  za niepewność regulacji prawnych
Pozytywne oceny za kadry, poddostawców. Negatywne – za niepewność regulacji prawnychFoto: Shutterstock/kurhan

Wiceminister resortu przedsiębiorczości i technologii uczestniczył w czwartek w prezentacji rankingu atrakcyjności inwestycyjnej państw regionu Europy Środkowo-Wschodniej i krajów nadbałtyckich. Przygotowała go Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa, we współpracy z 14 innymi izbami bilateralnymi w Polsce, zrzeszonymi w International Group of Chambers of Commerce (IGCC).

Polska zajęła w rankingu trzecie miejsce w regionie

Nasz kraj zajął w tym rankingu trzecie miejsce; w sumie sklasyfikowano 20 państw. Pierwsze miejsce zajęła Estonia, drugie - Czechy. W ubiegłym roku nasz kraj znajdował się na drugim miejscu.

 - Dla mnie najważniejszym wskaźnikiem jest ten, który mówi, czy inwestor, który już zainwestował w Polsce, uczyniłby to ponownie. Wzrósł on rok do roku z 90,1 proc. do 94,5 proc. - podkreślił Kościński podczas konferencji zorganizowanej w PAP.

Polskie atuty: 38-milionowa populacja, dobre, wykształcone kadry

Zdaniem Kościńskiego zagraniczne firmy przyciąga do Polski m.in. strategiczne położenie naszego kraju oraz 38-milionowa populacja. Wskazał też na wykwalifikowane kadry, m.in. programistów. "Z 1 mln programistów w Europie, 250 tys. jest w naszym kraju" - przypomniał. Podkreślił, że na decyzje o inwestowaniu "mocno wpływa też stabilność gospodarcza Polski".

Pozytywne oceny za kadry, poddostawców. Negatywne – za niepewność regulacji prawnych

Pozytywnie oceny Polska dostała między innymi za jakość kadr, dostępność poddostawców, a także za członkostwo w Unii Europejskiej. Krytyczne uwagi dotyczą między innymi niepewności regulacyjnej.

Ponad połowa ankietowanych dobrze ocenia stan polskiej gospodarki

Dyrektor generalny Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej Michael Kern powiedział, że najważniejsze branże, wśród których przeprowadzono badanie, to usługi, przetwórstwo, handel, budownictwo, a także zaopatrzenie. Ponad połowa ankietowanych dobrze ocenia stan naszej gospodarki, ale wskazuje na gorsze perspektywy.

Po okresie zdobywania miejsc pracy, Polska stawia na innowacyjne inwestycje

Wiceszef MPiT przypomniał, że 30 lat temu bardzo ważne było tworzenie w Polsce miejsc pracy.

− Nasza gospodarka opierała się o imitacje, a teraz jest gospodarką opartą o innowacje. Promujemy inwestycje związane z wysokimi, przyszłościowymi technologiami. Promujemy inwestorów, którzy współpracują z naszymi uczelniami, stawiają na badania i rozwój w naszym kraju, szkolenie polskich studentów pod kątem potrzeb biznesu, by tworzyć „dobre miejsca pracy" - mówił.

Podkreślił, że ważne jest, by zagraniczni inwestorzy współpracowali z polskimi dostawcami i aby ich końcowy produkt czy usługa była przeznaczona nie tylko do konsumpcji w Polsce, ale również skierowana na eksport "nie tylko w UE, ale też w innych częściach świata".

IAR, PAP, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polska to dobre miejsce do inwestowania

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2018 19:15
92 proc. inwestorów zagranicznych, respondentów 11. edycji badania „Klimat inwestycyjny w Polsce”, jest zadowolonych z decyzji o zainwestowaniu w Polsce i zrobiłoby to ponownie. Polska dostała 3,7 na 5 punktów możliwych do osiągnięcia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska w czołówce najlepszych krajów do inwestowania i przyjaznych start-upom

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2019 17:41
Polska zajęła drugie miejsce w najnowszym rankingu "CEOWORLD Magazine", prezentującym 50 krajów najlepszych do inwestowania i prowadzenia biznesu. Jest także siódma wśród krajów najbardziej przyjaznym start-upom.
rozwiń zwiń