X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Rekordowe e-PITy. Już 12,7 mln złożonych deklaracji

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2019 15:16
Padł rekord PIT-ów przez internet; do czwartku złożono 12,7 mln elektronicznych deklaracji - poinformowało Ministerstwo Finansów.
Audio
  • Polacy złożyli przez internet 12 milionów 700 tysięcy zeznań podatkowych - wynika z informacji Ministerstwa Finansów. To rekord, bo w ubiegłym roku za pośrednictwem internetu spłynęło 11 milionów 300 tysięcy PIT-ów./IAR/.
Z nowej usługi Twój e-PIT, dostępnej na Portalu Podatkowym podatki.gov.pl, w tym roku mogą skorzystać podatnicy, którzy rozliczają się na formularzach PIT-37 i PIT-38.
Z nowej usługi Twój e-PIT, dostępnej na Portalu Podatkowym podatki.gov.pl, w tym roku mogą skorzystać podatnicy, którzy rozliczają się na formularzach PIT-37 i PIT-38.Foto: pixabay

"Dzięki wprowadzeniu usługi Twój e-PIT pobiliśmy ubiegłoroczny rekord PITów złożonych przez Internet. W 2018 r. po podsumowaniu akcji składania zeznań mieliśmy 11,3 mln elektronicznych deklaracji" - czytamy w czwartkowym komunikacie resortu finansów.

Dodano, że nowa usług pozwoliła już na początku kwietnia poprawić ten wynik; "stan na 11 kwietnia tego roku to 12,7 mln elektronicznych PIT".

Jak powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej rzecznik ministerstwa finansów Paweł Jurek, pobicie ubiegłorocznego rekordu było możliwe dzięki nowym rozwiązaniom ułatwiającym rozliczenie.

Z usługi Twój e-PIT można rozliczyć PIT-37 i PIT-38

Zgodnie z informacją resortu finansów, z nowej usługi Twój e-PIT, dostępnej na Portalu Podatkowym podatki.gov.pl, w tym roku mogą skorzystać podatnicy, którzy rozliczają się na formularzach PIT-37 i PIT-38.

Czeka na nich deklaracja podatkowa przygotowana przez urząd skarbowy na podstawie danych, które posiada m.in. z informacji od pracodawcy i z ubie­głorocznych zeznań.

Znajdują się tam np. ulga na dzieci czy dane organizacji pożytku publicznego, której przekazaliśmy 1 procent podatku.

Podatnik po zalogowaniu do portalu może sprawdzić zeznanie, zaakceptować je lub odrzucić. Może też nie robić nic, a wtedy 30 kwietnia PIT zostanie automatycznie przesłany do urzędu skarbowego.

IAR, PAP, jk

Zobacz więcej na temat: pit podatki PIT 2018 finanse

Czytaj także

Jak bezpiecznie przekazać 1 proc. podatku przez e-pit?

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2019 17:10
W tym roku duża część podatników może już rozliczać się z fiskusem na platformie e-pity, co znakomicie ułatwia im życie. Z drugiej strony w takim wypadku należy baczniejszą uwagę zwracać na przekazywanie jednego procenta na organizacje pożytku publicznego. Resort finansów ostrzega też przed fałszywymi stronami do składania e-pitów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od przyszłego roku Twój e-PIT także dla prowadzących działalność gospodarczą

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2019 12:40
Objęcie monitoringiem przewozów, m.in. oleju opałowego i LPG zapowiedział pełnomocnik ministra finansów ds. informatyzacji Przemysław Koch. Poinformował również, że od 15 lutego z usługi Twój e-PIT, która pozwala automatycznie rozliczyć podatek przez urząd skarbowy, skorzystało już ok. 3,8 mln podatników.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ucieka czas na rozliczenie PIT, ale można to zrobić łatwo

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2019 12:00
Termin złożenia obowiązkowych deklaracji podatkowych za 2018 rok mija 30 kwietnia. Nie ma co czekać - im szybciej się rozliczymy, tym szybciej dostaniemy zwrot podatku.  
rozwiń zwiń