X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

RPP o inflacji, wzroście gospodarczym, konsumpcji i inwestycjach

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2019 18:06
RPP ocenia, że w kolejnych kwartałach nastąpi prawdopodobnie stopniowe obniżenie tempa wzrostu PKB, a jednocześnie inflacja utrzyma się na umiarkowanym poziomie - podano w komunikacie po posiedzeniu RPP.
Rada oceniła, że w Polsce utrzymuje się dobra koniunktura, choć napływające dane sygnalizują, że tempo wzrostu PKB w I kw. 2019 roku było niższe niż w IV kw. 2018 roku.
Rada oceniła, że w Polsce utrzymuje się dobra koniunktura, choć napływające dane sygnalizują, że tempo wzrostu PKB w I kw. 2019 roku było niższe niż w IV kw. 2018 roku.Foto: pixabay

"W kolejnych kwartałach nastąpi jednak prawdopodobnie stopniowe obniżenie się tempa wzrostu PKB. Jednocześnie inflacja utrzyma się na umiarkowanym poziomie i w horyzoncie oddziaływania polityki pieniężnej będzie się kształtować w pobliżu celu inflacyjnego" - napisano w komunikacie.

Obecny poziom stóp procentowych sprzyja utrzymaniu gospodarki na ścieżce zrównoważonego rozwoju

Rada, podobnie jak w poprzednich miesiącach, oceniła, że obecny poziom stóp procentowych sprzyja utrzymaniu polskiej gospodarki na ścieżce zrównoważonego wzrostu oraz pozwala zachować równowagę makroekonomiczną.

W Polsce utrzymuje się dobra koniunktura

Rada oceniła, że w Polsce utrzymuje się dobra koniunktura, choć napływające dane sygnalizują, że tempo wzrostu PKB w I kw. 2019 roku było niższe niż w IV kw. 2018 roku.

Nadal rosną: konsumpcja i inwestycje

"Wzrostowi aktywności gospodarczej sprzyja rosnąca - choć nieco wolniej niż w poprzednich kwartałach - konsumpcja wspierana przez zwiększające się zatrudnienie i płace oraz bardzo dobre nastroje konsumentów. Towarzyszy temu wzrost inwestycji" - napisano w komunikacie.

Wzrost inflacji na niskim poziomie

W ocenie RPP, mimo relatywnie wysokiego wzrostu gospodarczego oraz szybszego niż w poprzednich kwartałach wzrostu płac, dynamika cen konsumpcyjnych utrzymuje się na niskim poziomie. Dodano, że nadal niska jest również inflacja po wyłączeniu cen żywności i energii.

Według Rady, perspektywy krajowej koniunktury pozostają korzystne.

Rada Polityki Pieniężnej na środowym posiedzeniu pozostawiła stopy procentowe NBP na niezmienionym poziomie, referencyjna stopa procentowa NBP wynosić będzie nadal 1,50 proc. w skali rocznej.

PAP, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polska gospodarka rośnie głównie dzięki konsumpcji. Problem z inwestycjami

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2019 17:54
O 4,9 procent wzrósł Produkt Krajowy Brutto w IV kwartale 2018 roku w porównaniu do IV kwartału roku poprzedniego - podał Główny Urząd Statystyczny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

NBP prognozuje lekki spadek PKB i wzrost inflacji do 2021 r.

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2019 19:21
W najbliższych latach dynamika krajowego PKB będzie się stopniowo obniżać, przy czym skala spadku łagodzona będzie przez zapowiedziany przez rząd impuls fiskalny - stwierdza Narodowy Bank Polski w najnowszym, marcowym "Raporcie o inflacji".
rozwiń zwiń