X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

"Bardzo Ważny Projekt". Kto to jest sygnalista?

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2019 17:05
Gościem audycji "Bardzo Ważny Projekt" w radiowej Trójce była Justyna Czekaj - radca prawny kancelarii JustComply, która mówiła o tzw. sygnalistach oraz o przygotowywanym prawie unijnym chroniącym osoby zgłaszające nieprawidłowości w miejscu pracy.
Audio
  • W radiowej Trójce Justyna Czekaj - radca prawny kancelarii JustComply, mówiła kim jest sygnalisty w firmie i jak - według przygotowywanych przepisów unijnych - będzie chroniony przez prawo. (Arkadiusz Ekiert)
Sygnalista to osoba, która zgłasza nadużycia prawa, łamanie procedur, czy nieetyczne zachowania w miejscu pracy.
Sygnalista to osoba, która zgłasza nadużycia prawa, łamanie procedur, czy nieetyczne zachowania w miejscu pracy.Foto: Pixabay

Jak wyjaśniała ekspertka - sygnalista to osoba, która zgłasza nadużycia prawa, łamanie procedur czy nieetyczne zachowania w miejscu pracy i robi to w interesie szeroko pojętej organizacji oraz ogółu.

W Polsce i nie tylko, mówiła, podobne regulacje już istnieją i są popularne np. w szeroko rozumianym sektorze finansowym. 

Jak powiedziała Justyny Czekaj - nowe unijne prawo da ochronę sygnalistom, którzy będą mogli pozostać anonimowi i będą chronieni przed ewentualnymi represjami ze strony pracodawcy czy innych pracowników - zaś obowiązek zapewnienia takiej ochrony będzie spoczywać na firmie.

Arkadiusz Ekiert, ak, NRG 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak