X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Rewolucja 5G: w Polsce działają już testowe sieci bazowe

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2019 14:30
Przed nami rewolucja 5G. Jak podkreślają eksperci, błędem jest sprowadzanie jej znaczenia tylko do połączeń komórkowych – gdyż równie wielkie znaczenie będzie odgrywać w internecie rzeczy czy zdalnym biznesie, w medycynie w tym w operacjach na odległość.
Audio
  • W Polsce działają już pierwsze stacje bazowe 5G, mówi w radiowej Jedynce Jakub Wróbel z firmy doradczej Deloitte./Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia/.
W Polsce już w grudniu zostały uruchomione pierwsze testowe stacje bazowe 5G.
W Polsce już w grudniu zostały uruchomione pierwsze testowe stacje bazowe 5G.Foto: pixabay

Jak tłumaczy Jakub Wróbel z firmy doradczej Deloitte, 5G jest nazywana coraz częściej siecią wszystkich sieci, integrującą wiele rozwiązań technologicznych w zakresie łączności, oznaczające dla użytkowników osiągnięcie wyższych przepustowości  transmisji.

Ekspert pytany o czas wprowadzania nowych technologii, wyjaśnia, że najpierw czeka nas modernizacja stacji bazowych radiowych, oraz w wielu przypadkach łączy światłowodowych, umożliwiających nasilający się wzrost ruchu – mówi gość radiowej Jedynki.

Pytany o znaczenie 5G dla firm, podkreśla że zagwarantuje ona mniejsze opóźnienia przy sterowaniu zdalnym maszynami na odległość.

W Polsce działają już pierwsze stacje bazowe 5G

Dodaje, że oczywiście nie mówimy o tym w najbliższej perspektywie ale kilkunastu lat, ale np. w Polsce już w grudniu zostały uruchomione pierwsze testowe stacje bazowe.

Szacuje się, że w ciągu dwóch najbliższych lat na świecie już ponad 50 operatorów będzie miało za sobą komercyjne uruchomienie sieci 5G, oczywiście w ograniczonym zakresie.

Aleksandra Tycner, jk

Czytaj także

Minister Jerzy Kwieciński: dzięki technologii 5G może wzrosnąć polskie PKB

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2018 16:35
Minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński liczy, że technologia 5G przyczyni się do rozwoju gospodarczego naszego kraju. Jego zdaniem, dzięki wprowadzeniu tej technologii polskie PKB w najbliższych latach może się zwiększyć o 13-22 procent.
rozwiń zwiń