X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Bezpieczeństwo polskiej żywności. Dziś spotkanie w Brukseli

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2019 08:14
W Brukseli odbędzie się dziś trójstronne spotkanie Polska-Czechy-Komisja Europejska. Rozmowy mają dotyczyć nadzwyczajnych czeskich kontroli wołowiny, sprowadzanej z naszego kraju. Polska ma też przedstawić listę działań naprawczych w ubojniach.
Audio
  • Bezpieczeństwo polskiej żywności. Dziś spotkanie w Brukseli (Tomasz Matusiak/Naczelna Redakcja Gospodarcza)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski podkreśla, że doszło u nas do złamania procedur, ale konsekwencje zostały natychmiast wyciągnięte - zamknięto feralny zakład, zlikwidowano tam ubój, a policja ustala, kto odpowiada za złamanie prawa. Dodaje, że system kontroli bezpieczeństwa żywności jest oparty na zaufaniu do instytucji, dlatego, jak mówił, kraje takie jak Czechy czy Portugalia powinny uznawać nasze certyfikaty.

Także organizacje rolnicze podjęły działania, oczekiwane przez UE - mówi Jerzy Wierzbicki, przedstawiciel Federacji Branżowych Związków Producentów Rolnych przy COPA COGECA. Federacja złożyła do ministra rolnictwa 10 postulatów, które - zaznacza Wierzbicki - spotkały się z dobrym odbiorem.

Sceptyczni Czesi

Do niedawa Czechy były jednym z największym odbiorców polskiej żywności. W 2016 były największym importerem, w zeszłym roku wypadły z pierwszej piątki. Agnieszka Szymecka-Wesołowska z Centrum Prawa Żywnosciowego, że czeska inspekcja bardzo często ma wątpliwości co do naszej żywności, także w przypadkach, gdy produkty były sprawdzone przez polskie organy kontrolne. Sprawa nie dotyczy tylko mięsa, ale też ryb czy słodyczy.

- Na rynku czeskim widać sceptyczne podejście do polskich produktów - wskazuje. Dodaje, że z tego powodu czasem producenci unikają znakowania, że produkt pochodzi z Polski.

Czechy wprowadziły nadzwyczajne kontrole mięsa po wykryciu salmonelli w polskiej wołowinie. Komisja Europejska uznała te kontrole za przesadzone.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Jedynka, Tomasz Matusiak, md

Zobacz więcej na temat: żywność bezpieczeństwo
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bezpieczeństwo żywności: wyśrubowane normy i... potknięcia

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2016 14:12
Wykrycie salmonelli w transportach jaj pochodzących z wielkopolskiej fermy po raz kolejny rodzi pytanie o efektywność unijnego systemu mającego zagwarantować obywatelom Wspólnoty dostęp do bezpiecznej żywności.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bezpieczeństwo żywności to także walka z monopolem koncernów

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2016 13:33
Bezpieczeństwo żywności to zapewnienie obywatelom dostępu do żywności oraz jej rozmnażania. - W tej chwili, wielkie potęgi próbują zmonopolizować i pozbawić poszczególne państwa samodzielności pod tym względem – mówi w radiowej Jedynce Andrzej Zaman, Wojewódzki Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Białymstoku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Raport: Unia Europejska ma problem z bezpieczeństwem żywności

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2019 14:54
Europejski Trybunał Obrachunkowy ma zastrzeżenia do systemu bezpieczeństwa żywności w Unii Europejskiej. Szczegóły raportu przedstawił w Warszawie członek Trybunału Janusz Wojciechowski - eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń