more_horiz
Gospodarka

Od kwietnia nowy cennik Poczty Polskiej: zdrożeją listy

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2019 17:19
Od 1 kwietnia Poczta Polska rusza z nowym cennikiem usług listowych. Ma być drożej, ale do koperty będzie można włożyć cięższe przesyłki. Bez zmian zostają ceny przesyłek paczkowych i zagranicznych.
Audio
  • Od 1 kwietnia Poczta Polska rusza z nowym cennikiem usług listowych. Ma być drożej, ale do koperty będzie można włożyć cięższe przesyłki. Bez zmian zostają ceny przesyłek paczkowych i zagranicznych./IAR/.
  • Wiceprezes Poczty tłumaczy, że firma musi zarobić na utrzymanie swojej infrastruktury./IAR/.
Od 1 kwietnia Poczta Polska rusza z nowym cennikiem usług listowych. Ma być drożej, ale do koperty będzie można włożyć cięższe przesyłki.
Od 1 kwietnia Poczta Polska rusza z nowym cennikiem usług listowych. Ma być drożej, ale do koperty będzie można włożyć cięższe przesyłki. Foto: Wikimedia Commons, Artem Yurchenko

Wiceprezes Poczty Polskiej Grzegorz Kurdziel mówi Polskiemu Radiu, że wydatki statystycznej rodziny na korespondencję mogą wzrosnąć. Według szacunków operatora polskie gospodarstwo domowe rokrocznie wydaje na listy 70 złotych i 87 groszy. Po zmianie cennika będzie to 79 złotych i 92 grosze.

Przedstawiciel Poczty tłumaczy, że firma musi zarobić na utrzymanie swojej infrastruktury. Jako operator wyznaczony, Poczta musi otrzymywać odpowiednią liczbę placówek oraz jakość usług. Zmiana cennika pomoże to sfinansować.

Zamiast 12 pozycji w nowym cenniku znajdzie się 6 pozycji. Przesyłka „S” będzie mogła ważyć do 500 gramów. W przypadku przesyłki „M” limit ten wynosi kilogram, a w przypadku przesyłki „L” limit ten to 2 kilogramy. Cena będzie zależeć od wielkości koperty. Dla przesyłek „S”, „M” i „L” wyniesie ona od 3 złotych 30 groszy, od 4 złotych oraz od 6 złotych.

IAR, jk

Zobacz więcej na temat: Poczta Polska finanse ceny
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak