X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Lotnisko w Modlinie zostanie dokapitalizowane. Szansa na przełamanie impasu

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2019 13:20
Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin zdecydowało o podniesieniu o 50 mln zł jej kapitału przez woj. mazowieckie - poinformowali przedstawiciele lotnisko w Modlinie.
Terminal pasażerski w Modlinie.
Terminal pasażerski w Modlinie.Foto: Wikimedia Commons/Panek/CC BY-SA 3.0

We wtorek odbyło się Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin, wznowione po przerwane ogłoszonej w ubiegłym tygodniu.

Jest zgoda

- Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin wyraziło zgodę na dokonanie podwyższenia kapitału zakładowego o kwotę 50.000.000 zł. Dokapitalizowanie nastąpi poprzez ustanowienie nowych udziałów, które w całości zostaną objęte przez Województwo Mazowieckie - poinformowano.

Spółka ma czterech akcjonariuszy - Agencję Mienia Wojskowego (AMW), Województwo Mazowieckie, Państwowe Przedsiębiorstwo "Porty Lotnicze" (PPL) oraz Nowy Dwór Mazowiecki.

W ubiegły wtorek mazowiecki urząd marszałkowski informował, że przerwa w obradach Nadzwyczajnego Zgromadzenia Wspólników został ogłoszona po tym, jak samorząd Mazowsza zaproponował jednostronne podniesienie kapitału spółki o 50 mln zł. Po tej propozycji PPL zawnioskował o przerwę w NZW do 12 marca.

Ruszą inwestycje?

- Dzisiejsza decyzja wspólników to wielki krok w kierunku zakończenia wielomiesięcznego impasu na naszym lotnisku. Mamy nadzieję, że to początek dalszych zmian, które pozwolą wrócić portowi na drogę dynamicznego rozwoju - powiedział cytowany w komunikacie p.o. prezesa portu Leszek Chorzewski.

Wskazał, że dokapitalizowanie portu pozwoli na rozpoczęcie inwestycji, które będą służyć nowym pasażerom, w tym budowę terminalu tymczasowego i nowych płyt postojowych, co pozwoli zwiększyć przepustowość portu.

PAP, ak, NRG

Czytaj także

Polacy polubili latanie. Nasze porty lotnicze z 2 wynikiem na świecie

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2018 13:39
W zeszłym roku liczba pasażerów obsłużonych przez polskie lotniska wzrosła o ok. 18 proc. rdr i był to drugi wynik na świecie. W 2018 r. wzrost będzie na poziomie ok. 12 proc., co oznacza, że polskie porty lotnicze odprawią ok. 45 mln podróżnych – wynika z raportu firmy doradczej PwC.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ważą się losy Modlina. Samorząd chce finansowo wesprzeć lotnisko

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2019 12:02
Samorząd Mazowsza zaproponował jednostronne podniesienie kapitału o 50 mln zł spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin. Wiceminister infrastruktury Mikołaj Wild powiedział, że decyzje odnośnie potencjalnego zaangażowania państwa w spółkę będzie można podjąć po jej wycenie.
rozwiń zwiń