X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Ford nie daje rady konkurencji, zamknie 2 fabryki w Rosji

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2019 18:22
Amerykański koncern motoryzacyjny Ford rozważa zamknięcie dwóch fabryk w Rosji w ramach globalnego planu restrukturyzacji w nierentownych regionach - podała agencja Reutera.
Ford zanotował spadki sprzedaży we wszystkich regionach poza Ameryką Północną.
Ford zanotował spadki sprzedaży we wszystkich regionach poza Ameryką Północną.Foto: Pixabay

Wygaszeniu ma ulec produkcja samochodów osobowych w zakładzie w obwodzie Leningradzkim oraz modeli EcoSport i Fiesta w fabryce w Republice Tatarstanu. Reuters zaznaczył, że amerykański koncern może zaprzestać w Rosji także produkcji modeli Kuga i Explorer, których budową zajmuje się inna jednostka w Republice Tatarstanu. Jedno ze źródeł agencji twierdzi, że będzie tam kontynuowana produkcja dostawczego modelu Transit.

Ford notuje spadki

Rzeczniczka Forda w Rosji poinformowała, że w ramach nowej globalnej strategii firmy trwają obecnie dyskusje nad reorganizacją jej działalności na terytorium Rosji. - Ostateczna decyzja zostanie podjęta w drugim kwartale 2019 roku - podała. 

Po tym, jak koncern zanotował spadki we wszystkich regionach poza Ameryką Północną, w Europie dokonuje on cięć, w Ameryce Południowej zamyka linie produkcyjne, a w Chinach zwalnia tysiące pracowników - przypomniał serwis.

W Rosji Ford jest w stanie produkować 360 tys. pojazdów rocznie. Jeśli dojdzie do zamknięcia zakładów w obwodzie Leningradzkim i jednej z fabryk w Republice Tatarstanu, Ford będzie produkować w Rosji wyłącznie lekkie samochody dostawcze - wynika z informacji Reutersa.

Rosną straty

Według źródeł agencji, Ford w Rosji ponosi duże straty. W ubiegłym roku firma sprzedała tam ponad 53,3 tys. pojazdów, czyli o 5,7 proc. więcej niż w roku poprzednim. Agencja przypomniała jednak, że wynik ten jest znacznie niższy od 13 proc. wzrostu całego rosyjskiego rynku motoryzacyjnego, gdzie udział Forda od 2013 r. spadł z 3,8 proc. do 3 proc. Największymi konkurentami amerykańskiego producenta samochodów są w Rosji Avtovaz, Volkswagen, Kia, Hyundai i Toyota - wszystkie odnotowują wzrost udziału w rynku - zauważył Reuters.

Ford otwierając fabrykę w Sankt Petersburgu w 2002 r., był pierwszym międzynarodowym producentem samochodów, który uruchomił montaż swoich modeli w Rosji - przypomniał Reuters. 

PAP, ak, NRG