X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

„Ciepłownictwo powiatowe” wesprze lokalne ciepłownie – oferuje dotacje i pożyczki

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2019 13:12
„Ciepłownictwo powiatowe”- to  nowy program Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, w ramach którego oferowana jest pomoc przy unowocześnianiu ciepłowni lokalnych.
Audio
  • O „Ciepłownictwie powiatowym”- nowym programie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, w ramach którego oferowana jest pomoc przy unowocześnianiu ciepłowni lokalnych, mówił w radiowej Jedynce Artur Michalski, wiceprezes Narodowego Funduszu./Dariusz Kwiatkowski, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia/.
Program ma wesprzeć inwestycje modernizacyjne ciepłowni lokalnych, obniżające emisję CO2
Program ma wesprzeć inwestycje modernizacyjne ciepłowni lokalnych, obniżające emisję CO2Foto: pixabay

Udzielane finansowe wsparcie przedsięwzięć inwestycyjnych ma przynieść poprawę efektywności cieplnej i  pośrednio przyczynić się do poprawy jakości powietrza w Polsce.

Program dla Polski powiatowej

− O programie mówi się, że to otwarcie na potrzeby Polski powiatowej, podkreśla Artur Michalski, wiceprezes Narodowego Funduszu.

Program ma wesprzeć inwestycje modernizacyjne ciepłowni lokalnych, obniżające emisję CO2

I tłumaczy, że dotyczy to trochę zapomnianego obszaru, gdzie jest lokalna ciepłownia, opalana w dodatku węglem, jednocześnie nie spełniająca norm emisyjnych i wymagająca wielu nakładów, aby to zmienić.

− Stąd stworzyliśmy pilnie program, który ma spełnić cele dotyczące obniżenia emisji CO2 i smogu w tych miejscowościach – mówi Artur Michalski.

Wsparcie inwestycyjne na modernizację do kogeneracji i wykorzystania OZE

Jak dodaje, zakres wsparcia jest bardzo szeroki – od modernizacji sieci ciepłowniczych po kogenerację zastosowania odnawialnych źródeł energii.

− Tak, aby po modernizacji system był jak najbardziej efektywny i produkował jak najtaniej ciepło – mówi gość radiowej Jedynki.

Preferencyjne warunki wsparcia geotermii

I dodaje, że referencje dotyczą geotermii, gdzie w tym pilotażowym programie oferowane są dotacje do 30 proc. wartości inwestycji oraz dodatkowo pożyczkę od 1 do 300 mln zł na 20 lat z możliwością jej umorzenia w wysokości maksymalnie 10 procent.

− Oczywiście łączymy pożyczkę z dotacją uzyskując kompleksowe sfinansowanie całego przedsięwzięcia – dodaje Artur Michalski.

Wnioski o uzyskanie  pomocy można składać za pośrednictwem Generatora wniosków dostępnego na stronach Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, jak też bezpośrednio w siedzibie tej instytucji w Warszawie  oraz za pośrednictwem poczty.

Dariusz Kwiatkowski, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Program walki ze smogiem: koniec z "kopciuchami", normy dla paliw i pomoc przy termomodernizacji domów

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2017 17:20
Program walki ze smogiem „Czyste powietrze”, którego założenia przedstawił wicepremier Mateusz Morawiecki, jest w uzgodnieniach i konsultacjach. Program będzie zawierał kilka rozporządzeń, m.in. dotyczących instalowania ekologicznych kotłów, jakości sprzedawanych paliw i wsparcia przy termomodernizacji domów jednorodzinnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bank Światowy wesprze rząd w walce ze smogiem

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2017 16:05
Bank Światowy dostrzega konieczność podjęcia działań zmierzających do poprawy jakości powietrza w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Elektromobilność pomoże w walce ze smogiem

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2017 11:45
Elektromobilność, a ściślej wprowadzanie do powszechnego użycia samochodów o napędzie elektrycznym, to szansa na oszczędzanie energii  i czystsze powietrze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

NFOŚiGW: 1 marca ruszy nabór wniosków ws. dotacji i pożyczek na walkę ze smogiem

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2019 19:00
Nabór wniosków o dotacje i pożyczki na projekty dot. poprawy jakości powietrza ruszy 1 marca tego roku i potrwa do 20 grudnia - poinformował w poniedziałek wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Artur Michalski.
rozwiń zwiń