more_horiz
Gospodarka

Aplikacja „Głos Przedsiębiorcy” pomaga w biznesie

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2019 09:24
Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii uruchomiło aplikację "Głos Przedsiębiorcy". Dzięki temu rozwiązaniu do resortu trafiło 249 propozycji zmian w przepisach, z czego 23 pomysły zostały zrealizowane.
Audio
  • O aplikacji "Głos Przedsiębiorcy", dzięki której przedsiębiorcy mogą zgłaszać swoje pomysły i inicjatywy legislacyjne mówią goście radiowej Jedynki./Tomasz Matusiak, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia/.
Minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz (L) oraz przewodniczący Federacji Przedsiębiorców Polskich, prezes Centrum Analiz Legislacyjnych i Polityki Ekonomicznej (CALPE) Marek Kowalski (P) podczas konferencji nt. aplikacji Głos Przedsiębiorcy,
Minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz (L) oraz przewodniczący Federacji Przedsiębiorców Polskich, prezes Centrum Analiz Legislacyjnych i Polityki Ekonomicznej (CALPE) Marek Kowalski (P) podczas konferencji nt. aplikacji Głos Przedsiębiorcy,Foto: PAP/Paweł Supernak

− Naszą misją jest wsłuchiwanie się w głos przedsiębiorców - mówi Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii.

I dodaje, że wiele projektów zapisanych w Konstytucji Biznesu czy Pakiecie 100 zmian pojawiło się najpierw na portalu Dobry Pomysł.

Dobre pomysły można zgłaszać on-line

Przedsiębiorcy mogą zgłaszać swoje pomysły i inicjatywy legislacyjne za pośrednictwem formularza online. Minister Emilewicz zapewnia, że każdy przedsiębiorca może zgłosić swoją propozycję.

I dodaje, że dotychczas na 240 zgłoszonych projektów, 25 zostało wdrożonych a 40 kolejnych znajduje się w konsultacjach.

− Aplikacja "Głos Przedsiębiorcy" jest częścią portalu biznes.gov.pl mówi Marianna Sidoroff - Departament Gospodarki Elektronicznej Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.

I przypomina, że pierwszy taki portal funkcjonował od 2016 r., w zeszłym roku został odświeżony na „Głos Przedsiębiorcy”.

− Współpraca z resortem układa się bardzo dobrze. Pomysł jest prosty i przejrzysty, a - co najważniejsze - można szybko i efektywnie wdrażać usprawnienia dla biznesu podkreśla Marek Kowalski przewodniczący Federacji Przedsiębiorców Polskich.

Projekty zgłaszane przez aplikację mogą dotyczyć siedmiu kategorii: rozwoju działalności gospodarczej, praw i obowiązków przedsiębiorcy, finansowania, wprowadzania innowacyjnych produktów i usług na rynek, handlu zagranicznego, informacji dla przedsiębiorców oraz inwestowania w Polsce.

Tomasz Matusiak, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak