more_horiz
Gospodarka

Niezła sytuacja w mieszkaniówce. Deweloperzy w dobrych nastrojach

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2019 08:37
Deweloperzy nie obawiają się spowolnienia. Rozglądają się za nowymi możliwościami budowy mieszkań mimo braku dobrych lokalizacji na inwestycje i wysokich cen działek. Nie zniechęca ich też mniejsza w ostatnim czasie sprzedaż nowych lokali - mówi Daniel Puchalski, dyrektor działu gruntów inwestycyjnych w firmie JLL.
Audio
  • Deweloperzy w dobrych nastrojach (Karolina Mózgowiec/Naczelna Redakcja Gospodarcza)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: rsooll/Shutterstock.com

Jak dodaje, 2018 rok był bardzo trudny dla deweloperów, bo podaż nieruchomości mieszkaniowych na rynku jest bardzo mała. To przełożyło się na mniejszą liczbę inwestycji, ale sytuacja na rynku, w tym sprzedaż mieszkań, jest dobra.

Deweloperzy widzą szansę m.in. w rozwoju rynku najmu instytucjonalnego.

Największą barierą jest kurczący się zasób gruntów gotowych do inwestycji. Dlatego deweloperzy zwracają się w stronę inwestycji trudniejszych, wymagających wyburzenia lub rewitalizacji. Mogą to być na przykład stare fabryki.

Obecnie część inwestycji opóżniają formalności związane z przekształceniem użytkowania wieczystego we własność, zwłaszcza oczekiwanie na wpis w księdze wieczystej.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Polskie Radio 24, Karolina Mózgowiec, md

Zobacz więcej na temat: budownictwo Karolina Mózgowiec
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Klęska urodzaju na rynku inwestycji budowlanych

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2017 16:41
Na budowę dróg czy remont szpitala samorządy muszą wydać znacznie więcej niż planowały. To dlatego, że sytuacja na rynku budowlanym bardzo się zmieniła.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert: w mieszkaniówce można się spodziewać spowolnienia

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2018 07:52
Mijający rok na rynku mieszkaniowym może być początkiem przesilenia. Ceny mieszkań wzrosły średnio o 10 proc., a deweloperzy mają rozpoczętą rekordową liczbę nowych inwestycji. Spada za to sprzedaż mieszkań.
rozwiń zwiń