more_horiz
Gospodarka

Indeksy na GPW pod dużą kreską, traci też złoty

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2019 17:22
Czwartek na warszawskiej giełdzie zakończył się kolorem czerwonym. Indeks największych spółek stracił prawie 1,8 procent.
Audio
  • Indeks największych spółek na GPW stracił prawie 1,8 procent. Dlaczego, tłumaczył w radiowej Jedynce Michał Stajniak z Domu Maklerskiego XTB./Sylwia Zadrożna, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia/.
Czwartek na warszawskiej giełdzie zakończył się kolorem czerwonym. Indeks największych spółek stracił prawie 1,8 procent.
Czwartek na warszawskiej giełdzie zakończył się kolorem czerwonym. Indeks największych spółek stracił prawie 1,8 procent. Foto: Glow Images/East News

Dziś na minusie były wszystkie indeksy, a jak mówi Michał Stajniak z Domu Maklerskiego XTB - ma to związek ze słabymi nastrojami inwestorów na świecie. 

Przypomina, że w styczniu mieliśmy do czynienia ze wzrostem indeksów na świecie, np. na Wall Street, wyniósł on prawie 20 procent i teraz mamy do czynienia z korektą.

− Może się to wiązać z prognozowanym spowolnieniem w Europie oraz w Stanach Zjednoczonych – mówi gość radiowej Jedynki.

Straciły dziś też prawie wszystkie spółki z grona tych największych. Ponad 3 procent straciły dziś akcje Eurocash i PGNIG. Traciły tez spółki paliwowe i energetyczne. Dużo stracił też CD projekt.

To podobnie jak na Wall Street, gdzie podobne spółki traciły po opublikowaniu słabszych od oczekiwać wyników – mówi Stajniak.

Niewielki wzrost wartości odnotowały jedynie walory CCC.

Polski złoty, tak jak warszawska giełda, nie radził sobie najlepiej, euro kosztuje już powyżej 4,30 zł, złoty najmocniej tracił do dolara, zyskującego z powodu kierowania środków do bezpiecznych aktywów.

Dolar kosztuje 3 złote i 79 groszy, euro 4,30 zł, frank 3,78 zł, funt brytyjski 4 złote i 92 grosze.

Sylwia Zadrożna, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak