X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Bank PKO BP ma 100 lat. Rósł razem z polską gospodarką

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2019 07:52
Dziś mija 100 lat od kiedy Józef Piłsudski wydał dekret o ustanowieniu Pocztowej Kasy Oszczędności. Obecnie PKO BP - to najwyżej wyceniana polska spółka na warszawskiej giełdzie.
Audio
  • Historię PKO BP, banku który ma już 100 lat - przypomniała w radiowej Jedynce Justyna Golonko.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock, Robson90

- Największy polski bank uniwersalny zmieniał kilka razy rozwinięcie swojego skrótu, ale zawsze nazywał się PKO. W polskiej gospodarce odgrywa kluczową rolę - przypomniał w radiowej Jedynce Przemysław Barbrich ze Związku Banków Polskich.

Rósł razem z gospodarką

- Podstawowym zadaniem PKO było zorganizowanie systemu oszczędnościowego. Nowy państwowy bank razem z Bankiem Gospodarstwa Krajowego i Bankiem Rolnym odgrywał kluczową rolę w historii międzywojennej Polski - przypomniał Wojciech Morawski ze Szkoły Głównej Handlowej.

- Bank rósł wraz z polską gospodarką, ale jednocześnie finansował jej przemiany. Wśród ważnych postaci związanych z Bankiem są Hubert Linde i Henryk Gruber - dodał.

Najwyżej wyceniana spółka  

- Dziś Bank PKO BP to najwyżej wyceniana polska spółka na warszawskiej giełdzie papierów wartościowych. Firma stawia też na innowacyjność - od lat jest liderem nowoczesnej bankowości w kraju - powiedział Mariusz Adamiak, dyrektor Biura Strategii Rynkowych w PKO Banku Polskim.

PKO BP jest też jednym z największych pracodawców w Polsce. Zatrudnia ponad 29 tysięcy osób. Bank ma swoje oddziały także w Niemczech i w Czechach.

Justyna Golonko, ak, NRG

 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kto skorzysta z ponad 9 mld złotych zysku Narodowego Banku Polskiego?

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2017 20:21
Narodowy Bank Polski odnotował w 2016 roku zysk w wysokości 9 mld 200 mln 987 tys. złotych. Do budżetu trafi 95 procent z tej sumy. Ale to nie oznacza, że te dodatkowe środki minister finansów może wykorzystać na zwiększenie wydatków. Natomiast zmniejszą się potrzeby pożyczkowe państwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PKO BP pomoże małym eksporterom: powstanie specjalna platforma informacyjna

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2017 18:10
PKO BP chce pomagać małym i średnim firmom w wychodzeniu na zagraniczne rynki. Ma w tym pomóc specjalna platforma - Wsparcia eksportu. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

100 lat PKO BP: 9 mln klientów, 300 mld zł aktywów

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2018 14:04
Historia PKO Banku Polskiego sięga 1919 roku. Wtedy to Naczelnik Józef Piłsudski wydał dekret o ustanowieniu Pocztowej Kasy Oszczędności.
rozwiń zwiń