X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Equity crowdfunding: internetowy pomysł na pozyskanie kapitału w biznesie

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2019 21:22
Czym jest equity crowdfunding, pomagający finansować rozpoczęcie albo rozwój biznesu przez firmy, wyjaśnia w audycji Bardzo Ważnym Projekcie radiowej Trójki Jarosław Purwin z polskiej firmy technologicznej Ogen.pl.
Audio
  • Czym jest equity crowdfunding i jak z niego korzystać, wyjaśnia w radiowej Trójce Jarosław Purwin z polskiej firmy technologicznej Ogen.pl./Arkadiusz Ekiert/.
Equity crowdfunding to pomysł, który dzięki interenetowi pozwala dotrzeć do grupy potencjalnych firmy lub mniejszych inwestorów.
Equity crowdfunding to pomysł, który dzięki interenetowi pozwala dotrzeć do grupy potencjalnych firmy lub mniejszych inwestorów.Foto: pixabay

Jak dodaje prowadzący audycję Arkadiusz Ekiert, equity crowdfunding to pomysł, który dzięki interenetowi pozwala dotrzeć do grupy potencjalnych firmy lub mniejszych inwestorów z pominięciem chociażby banku czy giełdy.

Jak dopowiada gość Trójki, equity crowdfunding jest po prostu metodą pozyskania kapitału, polegającą na zainteresowaniu inwestorów określonym projektem lub biznesem i pozyskaniem określonego kapitału w zamian za akcje spółki.

− Inwestorzy, którzy dzięki equity crowdfunding inwestują swoje środki w dany biznes, stają się współwłaścicielami firmy – mówi gość radiowej Trójki.

Jak dodaje, metoda oparta jest o bardzo precyzyjne przepisy prawne – każda emisja musi zostać zgłoszona do Komisji Nadzoru Finansowego, tyle, że proces pozyskania pieniędzy jest bardzo ułatwiony i z punktu widzenia przedsiębiorcy jak i potencjalnego inwestora.

− Dodatkowo wielką zaletą equity crowdfundingu jest skrócenie dystansu między inwestorem a przedsiębiorcą – mówi Purwin.

Oczywiście, to nie oznacza, że korzystający z tej metody nie muszą sprostać wymaganiom formalnym i nie wymaga to bardzo dużej pracy– tyle, że nie są one tak pracochłonne i długotrwałe jak przy emisji akcji i pozyskiwaniu kapitału na giełdzie.

− Oczywiście do potencjalnych inwestorów trzeba dotrzeć, pokazać im pomysł, przekonać do niego i to każdego indywidualnie. Robimy to poprzez webinary – czyli wirtualne spotkania – mówi gość radiowej Trójki.

I daje przykład swojej firmy, która zamierza rozwinąć rynek konsumenckich analiz genetycznych w Polsce oraz Europie.

− W ciągu pół godziny od „wystawienia” oferty equity crowdfunding, pozyskała już 45 zainteresowanych inwestorów i zebrano już 45 tysięcy złotych - mówi.

Gość pytany od czego zacząć, podkreśla, że najważniejsze to mieć pomysł na biznes a następnie umieć do niego przekonać i opowiedzieć.

Arkadiusz Ekiert, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak