more_horiz
Gospodarka

Kolejna runda USA-Chiny. Co się stanie, gdy nie będzie porozumienia?

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2019 08:22
Donald Trump spotka się dziś z wicepremierem Chin Liu He. To kolejna odsłona negocjacji handlowych między oboma krajami. Jeśli do 1 marca nie dojdzie do porozumienia, Stany Zjednoczone nałożą nowe cła na chińskie towary.
Audio
  • O negocjacjach USA-Chiny z Przemysławem Ruchlickim, ekspertem Krajowej Izby Gospodarczej w rozmawiała w Polskim Radiu 24 Karolina Mózgowiec/Naczelna Redakcja Gospodarcza
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

- W wojnie handlowej jaką rozpętał  Donald Trump tak na prawdę chodzi o odzyskanie pozycji lidera w światowej gospodarce - mówił w Polskim Radiu 24 Przemysław Ruchlicki, ekspert Krajowej Izby Gospodarczej w rozmowie z Karoliną Mózgowiec.

- Problem z polityka handlowa polega na tym, że jeszcze nie widać dużych skutków. Mówię zarówno o wymiarze gospodarczym jak i politycznym. Część komentatorów, przynajmniej nieoficjalnie, przyznaje rację Trumpowi, który twierdzi, że Ameryka straciła na znaczeniu w świecie globalnej ekonomii przez ostatnie kilkanaście lat i chciałby rolę przywrócić - dodał. 

W poniedziałek amerykański minister skarbu Steven Mnuchin zapowiedział, że trzema najważniejszymi kwestiami, które będą poruszane w trakcie obecnej rundy negocjacji, są ochrona własności intelektualnej, brak wymuszania transferu technologii od zagranicznych firm i egzekwowanie umowy.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Karolina Mózgowiec, kw 

 

Zobacz więcej na temat: USA Chiny handel
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak