more_horiz
Gospodarka

Dziś sklepy będą otwarte, za tydzień już nie

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2019 08:00
Dziś bez problemu zrobimy zakupy także większe zakupy - przed nami pierwsza w styczniu niedziela handlowa. W kolejną będzie już obowiązywał zakaz handlu.
W najbliższą niedzielę, 27 stycznia sklepy będą otwarte, natomiast w kolejną niedzielę, 3 lutego, będzie obowiązywał zakaz handlu.
W najbliższą niedzielę, 27 stycznia sklepy będą otwarte, natomiast w kolejną niedzielę, 3 lutego, będzie obowiązywał zakaz handlu.Foto: pixabay

Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta weszła w życie 1 marca 2018 roku.

W 2019 r. handel w tylko w jedną niedzielę w miesiącu

Zgodnie z nią handel w niedziele w 2019 roku będzie dozwolony w jedną niedzielę w miesiącu - ostatnią, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę poprzedzającą Wielkanoc.


. .

W 2020 r. wszystkie niedziele bez handlu z kilkoma wyjątkami

Od 2020 r. zakaz handlu nie będzie obowiązywał jedynie w ostatnią niedzielę stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia, a także w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i w niedzielę poprzedzającą Wielkanoc.


. .Ustawa przewiduje katalog 32 wyłączeń. Zakaz nie obowiązuje m.in. w cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach, w sklepach z prasą, kawiarniach.

Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi kara w wysokości od 1 tys. zł do 100 tys. zł, a przy uporczywym łamaniu ustawy - kara ograniczenia wolności.

IAR, PAP, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak