X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Wiceprezes PKO BP: Platforma Wsparcia Eksportu z coraz większym zainteresowaniem przedsiębiorców

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2019 12:30
Ponad stu użytkowników tygodniowo korzysta z działającej od ponad roku Platformy Wsparcia Eksportu PKO Banku Polskiego - poinformował wiceprezes PKO BP Maks Kraczkowski. Jak dodał, bank szacuje, że w tym roku będzie to około tysiąca użytkowników tygodniowo.
Wartość rynkowa PKO Banku Polskiego na koniec 2018 roku o blisko 50 miliardów złotych.
Wartość rynkowa PKO Banku Polskiego na koniec 2018 roku o blisko 50 miliardów złotych.Foto: shutterstock, Northfoto

Platforma Wsparcia Eksportu PKO Banku Polskiego została uruchomiona pod koniec 2017 roku. Rozwiązanie to jest dedykowane dla eksporterów i firm, zwłaszcza tych z segmentu małych i średnich przedsiębiorstw, planujących ekspansję zagraniczną. Platforma dostarcza m.in. szczegółowe informacje gospodarcze o potencjalnych rynkach zbytu, wskazówki jak zbudować strategię firmy czy dobór odpowiednich produktów finansowych.


Kompleksowe narzędzie dla firm

- Platforma Wsparcia Eksportu to kompleksowe narzędzie dla firm, które chcą zaistnieć na zagranicznych rynkach. Dzięki niej można poznać zasady prowadzenia działalności eksportowej, zdobyć informacje o aktualnej sytuacji na rynkach zagranicznych, uzyskać dostęp do raportów na temat rozwoju wybranych branż na świecie, czy zweryfikować wiarygodność zagranicznego partnera biznesowego - mówi Kraczkowski.

Przypomniał, że w październiku ub.r. uruchomiono nową funkcję, która pozwala na weryfikowanie potencjalnych kontrahentów.

Możliwość weryfikacji kontrahenta 

- Przedsiębiorcy korzystający z Platformy zyskali nową możliwość, pozwalającą weryfikować wiarygodność zagranicznego kontrahenta. Narzędzie to zostało opracowane we współpracy z wywiadownią gospodarczą, która dostarcza informacje na temat aktualnej sytuacji zagranicznych firm. W raportach znaleźć można m.in. dane finansowe, ocenę zdolności kredytowej firmy oraz informacje na temat wywiązywania się przez spółkę ze zobowiązań. Kupując raport polskie firmy zyskują wiedzę na temat zagranicznego partnera, tym samym zwiększając bezpieczeństwo współpracy - tłumaczy Kraczkowski.

Do tej pory przygotowano 14 raportów z takich branż jak meble, odzież, słodycze, kosmetyki czy obuwie. W przygotowaniu jest branża chemii gospodarczej.

- Po ponad roku działalności Platformy widzimy, że cieszy się ona bardzo dużym zainteresowaniem. Tygodniowo obserwujemy średnio ponad setki użytkowników, którzy na nią wchodzą" - powiedział Kraczkowski.

Platforma łatwa w obsłudze 

Jak tłumaczy, Platforma jest narzędziem intuicyjnym, łatwym w obsłudze i można na niej znaleźć wszystkie niezębne informacje, które są na bieżąco aktualizowane. Użytkownicy mogę się dowiedzieć o gospodarkach ponad 130 krajów, jakie jest ich PKB, inflacja, rynek pracy, a także potencjalne ryzyka.

- Wsparcie analityczne ze strony banku jest istotne w obliczu dynamicznego rozwoju polskiego eksportu na rynkach międzynarodowych. A Platforma Wsparcia Eksportu wpisuje się w strategiczne kierunki rozwoju międzynarodowego, realizowane przez bank od kilku lat – podkreślił wiceprezes PKO BP.

Więcej na temat Platformy można się dowiedzieć pod adresem www.wspieramyeksport.pl.

PKO BP zapewnia usługi finansowe dla wszystkich segmentów klientów, osiągając 17,9 proc. w rynku depozytów, 17,7 proc. w kredytów, 12 proc. w rynku leasingowym oraz 17,2 proc. w rynku funduszy inwestycyjnych niededykowanych. Spółka jest notowana na GPW w Warszawie. 

PAP, NRG, kw 

 

Zobacz więcej na temat: eksport przedsiębiorca firma
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowelizacja ustawy o wsparciu kredytobiorców. Komentarze parlamentarzystów

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2019 18:56
– Jeszcze w styczniu będziemy tę ustawę procedować – zapewnił w audycji "Puls Trójki" poseł z ramienia PiS Tadeusz Cymański, odnosząc się do nowelizacji ustawy o wsparciu kredytobiorców, nad którą pracuje sejmowa podkomisja ds. ustaw frankowych. – Można było ją szybciej skończyć – odparła Paulina Hennig-Kloska, posłanka Nowoczesnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

To już 4. rocznica historycznie wysokiego kursu franka szwajcarskiego

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2019 13:15
15 stycznia 2015 roku to data, którą kojarzą  posiadacze kredytów walutowych, szczególnie we frankach szwajcarskich. Cztery lata temu miał miejsce "czarny czwartek". Kurs franka szwajcarskiego poszybował w górę i wyniósł ponad 5 zł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Posłowie zajmą się ustawami ws. pomocy dla frankowiczów

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2019 12:53
Posłowie mają się znów zająć ustawami frankowymi. Na stronach parlamentu pojawiła się informacja, że czwartek, 24 stycznia o godz. 11 odbędzie się posiedzenie sejmowej podkomisji nadzwyczajnej zajmującej się kredytami frankowymi. Przypomnijmy, w Sejmie znajdują się cztery projekty ustaw dotyczących pomocy dla frankowiczów - dwa prezydenckie oraz po jednym - zgłoszonym przez PO i Kukiz'15.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Mucha: kierujemy wsparcie nie tylko do frankowiczów

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2019 11:55
- Prezydent wnosi inicjatywę po to, żeby wspomóc kredytobiorców, i to jest cel tej ustawy, a z drugiej strony jest oczywisty kontekst stabilności polskiego systemu bankowego – mówił w Polskim Radiu 24 minister Paweł Mucha.
rozwiń zwiń