X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Giełda na lekkim minusie. Liderem sesji British Automotive Holding

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2019 17:43
Na minimalnym plusie kończył się dzień przy Książęcej w Warszawie. WIG20, czyli najważniejszy indeks naszej giełdy nieoczekiwanie - bo przez cały dzień tracił - zyskał 0,04 procent. Dobrą wiadomością jest też to, że sumarycznie więcej spółek z indeksu znalazło się po zielonej stronie mocy, choć zyski nie były duże. 
Audio
  • Komentarz giełdowy - Mateusz Namysł, analityk Domu Maklerskiego mBanku
Wigilijna przecena jest kontynuacją spadków z poprzedniego tygodnia
Wigilijna przecena jest kontynuacją spadków z poprzedniego tygodniaFoto: Pixabay

Na wtorkowym zamknięciu WIG20 wzrósł o 0,04 proc. i wyniósł 2.359,2 pkt.; w trakcie sesji poruszał się w przedziale 2.344 - 2.368 pkt.

Pozostałe indeksy mają za sobą słabą sesję. WIG spadł o 0,2 proc., do 59.734,9 pkt., sWIG80 zniżkował o 0,5 proc. i wyniósł 10.934,3 pkt., a mWIG40 poszedł w dół o 0,96 proc. i wyniósł 4.032,1 pkt.

Obroty na GPW wyniosły 890 mln zł, z czego 737 mln zł wygenerowały blue chipy.

Wśród dużych spółek największy spadek o ponad 2,8 proc. zanotowały walory Pekao SA. Dzisiejsza sesja jest czwartą  spadkową dla banku. U źródeł przeceny Pekao leżą przekreślone przez Komisję Nadzoru Finansowego  marzenia na dużą dywidendę.

- Jest to wynikiem ustalonego przez KNF obniżonego wskaźnika bufora dotyczącego  stress testów na poziomie 4,28 proc. Zmiany dotyczące wymogów kapitałowych oznaczają, że bank będzie mógł wypłacić 75 proc. zysku w formie dywidendy. Natomiast akcjonariusze liczyli na to, że bank przeznaczy nawet cały zeszłoroczny zysk na dywidendę - mówił Mateusz Namysł, analityk Domu Maklerskiego mBanku.

Na szerokim rynki sporo, bo o blisko 14 proc. potaniały akcje Helio, czyli firmy zajmującej się konfekcją i importem bakalii. Inwestorom nastroje popsuły opublikowane wczoraj kwartalne wyniki spółki. - Spadek zysku był wynikiem wzrostu cen surowca a także zwrostem kosztów działalności operacyjnej - wyjaśnił analityk. 

Zadowoleni za to mogą być posiadacze akcji British Automotive Holding. Notowania spółki urosły o ponad 32 proc. Impulsem do kupna była informacja o podpisaniu listu intencyjnego z Jaguar Land Rover w sprawie możliwej dalszej współpracy.

Niewielka zmienność panuje także na rynku walut. Wyjątkiem jest funt brytyjski, który się umacnia i obecnie kosztuje 4 zł 89 gr.  Euro wyceniane jest natomiast na 3,28 zł. Kurs dolara wynosi 3,77 zł, a grosz droższy jest frank szwajcarski.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Błażej Prośniewski, kw  

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Senna sesja, duży WIG na minusie

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2019 17:10
Warszawska giełda zaczęła tydzień od spadków. Główny indeks WIG20 stracił 0,82 procent.
rozwiń zwiń