more_horiz
Gospodarka

Dwa nowe mosty powstaną na drodze krajowej 52 w Małopolsce

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2019 15:38
Dwa mosty na lokalnych potokach powstaną na drodze krajowej 52 w miejscowości Klecza Dolna koło Wadowic. Dotychczasowe przeprawy są w złym stanie technicznym i nie nadają się do remontu - podała we wtorek rzecznik krakowskiego oddziału GDDKiA Iwona Mikrut.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay

Przedstawicielka dyrekcji poinformowała we wtorek, że ogłoszony został już przetarg, który ma wyłonić wykonawcę rozbiórki starych mostów i budowę nowych. „Roboty wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie powinny być ukończone w terminie nie dłuższym niż 520 dni od daty zawarcia umowy, a minimalny czas realizacji wynosi 460 dni od podpisania umowy” – podała Mikrut.

Nowe mosty powstaną na Kleczance oraz potoku, który nie ma nazwy. W trakcie budowy - po rozebraniu starych przepraw - kierowcy i piesi będą korzystali z tymczasowych obiektów, które zostaną specjalnie ustawione.

Nowy most nad Kleczanką będzie jednoprzęsłowy. Nad potokiem bez nazwy powstanie przepust o konstrukcji prefabrykowanej. „W ramach inwestycji wykonane zostaną też umocnienia skarp, przebudowane zjazdy, rozbudowane skrzyżowania z drogą powiatową i wybudowane chodniki. Przebudowane zostaną dwie zatoki autobusowe i powstanie system odwodnienia” – poinformowała Iwona Mikrut.

GDDKiA sfinansuje inwestycję z własnych funduszy.

Droga 52 przebiega od węzła w Głogoczowie pod Krakowem, przez Wadowice, Kęty i Bielsko-Białą do granicy w Cieszynie Boguszowicach.

PAP, kw 

Zobacz więcej na temat: infrastruktura mosty
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak