X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Osiem ofert na przygotowanie projektu przebudowy autostrady A4

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2019 16:22
Osiem ofert zgłoszono do przetargu na projekt przebudowy dolnośląskiego odcinka autostrady A4 pomiędzy Wrocławiem a Krzyżową – poinformowały służby prasowe wrocławskiego oddziału GDDKiA.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay

Rzecznik wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Magdalena Szumiata poinformowała, że we wtorek nastąpiło otwarcie ofert w przetargu na „Opracowanie Studium Korytarzowego wraz z Analizą Techniczno-Ekonomiczno-Logistyczną rozbudowy/budowy autostrady A4 na odcinku Wrocław-Krzyżowa”.

- Wpłynęło osiem ofert od wykonawców, komisja przetargowa przystąpi teraz do weryfikacji tych ofert - dodała rzecznik.

Najdroższa jest propozycja firmy Mosty Katowice sp z o. o., która wyceniła swą ofertę na 12 mln 299 tys. zł. Najtańszą propozycję - za 1,7 mln zł złożyła firma WYG International Sp. z o.o. Z Warszawy. Wykonawca przeznaczył na ten cel ponad 4,5 mln zł.

Wrocławski oddział GDDKiA ogłosił w 17 grudnia 2018 r. przetarg na opracowanie studium rozbudowy lub budowy autostrady A4 pomiędzy Wrocławiem i Krzyżową. W kwietniu planowane jest podpisanie umowy ze zwycięzca przetargu.

Analizowane są trzy warianty rozbudowy dolnośląskiego odcinka A4. Pierwszy wariant to jest budowa niezależnej jezdni wzdłuż obecnego korytarza autostrady A4 i po wybudowaniu tej jezdni "przerzucenie" na nią ruchu i budowa drugiej nitki autostrady.

Drugi z wariantów przewiduje budowę całkowicie nowego korytarza A4 od węzła Wrocław Wschód aż do nowopowstałej drogi S3 w rejonie węzła Legnica Południe. Trzeci wariat to nowy korytarz autostrady od węzła Wrocław Wschód do węzła Krzyżowa.

Zwycięzca przetargu będzie miał na opracowanie analizy i projektu dziewięć miesięcy. Budowa lub przebudowa A4 potrwa co najmniej siedem lat.

Autostrada A4 w województwie dolnośląskim to najstarszy odcinek autostradowy w Polsce. Wybudowany został w latach 30. XX wieku. A4 na odcinku od Wrocławia do Krzyżowej nie spełnia w pełnym zakresie warunków technicznych przewidzianych dla autostrad - brakuje na tym fragmencie pasa awaryjnego.

PAP, kw  

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rewolucja na A2. Droga będzie szersza

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2019 12:40
Autostrada A2 z Warszawy do Łodzi zostanie poszerzona. Rozbudowę trasy o dodatkowe pasy ruchu zapowiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Dodał, że decyzja ta była oczekiwana przez kierowców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

GDDKiA przedstawiła plany rozbudowy dróg w woj. łódzkim w 2019 roku

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2019 13:45
Budowa rond, ciągu pieszo-rowerowego, rozbudowa skrzyżowania - to tylko niektóre z inwestycji drogowych, jakie planuje zrealizować łódzki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w woj. łódzkim w 2019 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

GDDKiA podpisała umowę na dokumentacje dla rozbudowy DK12

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2019 16:08
Umowę na wykonanie dokumentacji projektowej dla rozbudowy DK12 na odcinku Kalisz-granica województwa łódzkiego podpisała GDDKiA. Wartość kontraktu to ponad 1,5 mln zł.
rozwiń zwiń