X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Prezes Banku Światowego nagle zrezygnuje ze stanowiska. W tle spór z Trumpem o politykę klimatyczną?

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2019 19:54
Prezes Banku Światowego Jim Yong Kim zapowiedział, że zrezygnuje ze stanowiska 1 lutego, na ponad trzy lata przed upływem kadencji. Do tego czasu pracami banku pokieruje wiceprezes banku Kristalina Georgiewa.
Prezes Banku Światowego Jim Yong Kim zapowiedział, że zrezygnuje ze stanowiska 1 lutego, na ponad trzy lata przed upływem kadencji.
Prezes Banku Światowego Jim Yong Kim zapowiedział, że zrezygnuje ze stanowiska 1 lutego, na ponad trzy lata przed upływem kadencji. Foto: EPA/SERGEY DOLZHENKO Dostawca: PAP/EPA.

Agencja Reuters zauważa, że Jim Yong Kim, był przeciwny polityce rządu Trumpa w sprawie zmian klimatycznych.

Kim wybrany na dwie kadencje przez administrację Baracka Obamy

Kim, lat 59, lekarz i rzecznik zdrowia publicznego, został nominowany przez byłego prezydenta USA Baracka Obamę na pierwszą i drugą kadencję.

Jim Yong Kim popierał projekty zielonej energii, Trump stawia na węgiel

Jak pisze Reuters, to właśnie Kim popierał finansowanie projektów z zakresu zielonej energii i w dużej mierze porzucił wsparcie dla inwestycji w energetykę węglową, ale uniknął publicznych starć z administracją Trumpa.

Pełniącą obowiązki prezesa Banku Światowego jest Kristalina Georgieva

Kristalina Georgieva, która w 2017 roku została dyrektorem generalnym Banku Światowego, obejmie rolę tymczasowego prezydenta, gdy Kim odejdzie. Georgieva, obywatel Bułgarii, wcześniej pełnił starsze stanowiska w Unii Europejskiej po 15 latach pracy w Banku Światowym, zaczynając od 1993 roku jako ekonomista środowiskowy.

Bank Światowy udziela długoterminowych pożyczek najbardziej potrzebującym krajom członkowskim i przedsiębiorstwom publicznym. Oferuje także dotacje i pomoc techniczną.

Jim Yong Kim ma dołączyć do firmy, której działania są skoncentrowane na inwestowaniu w krajach rozwijających się. Bank Światowy nie podał, o którą konkretnie instytucję chodzi.

To Trump zdecyduje, kto zostanie następcą Kima?

Agencja przypomina, że Stany Zjednoczone posiadają kontrolny udział w prawach wyborczych Banku Światowego. Prezes banku tradycyjnie był Amerykaninem wybranym przez administrację amerykańską.

NRG, Reuters, IAR, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak