X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Odszkodowania za klapę Astaldi. Podwykonawcy otrzymali kolejne odszkodowania

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2019 15:17
Podwykonawcy firmy Astaldi dostali pierwsze w tym roku pieniądze od PKP Polskich Linii Kolejowych. Podwykonawcy pracowali przy remoncie linii lubelskiej oraz na linii z Leszna w Wielkopolsce do granicy województwa dolnośląskiego. Włoskie przedsiębiorstwo zeszło z tych placów budowy, nie wypłacając podwykonawcom pieniędzy.
Audio
  • Mirosław Siemieniec: opóźnienie remontu linii Dęblin-Lublin sięga roku (IAR)
  • Mirosław Siemieniec: do tej pory wypłacono ponad 100 mln zł odszkodowań (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Zakhar Mar/Shutterstock.com

Jak mówi rzecznik PKP PLK Mirosław Siemieniec, do tej pory wypłaty przekroczyły 100 milionów złotych. Do końca grudnia zeszłego roku kwota ta sięgnęła 100 milionów, z czego prawie 90 skierowano do podwykonawców pracujących przy modernizacji linii Dęblin - Lublin. Od grudnia do początku stycznia wypłaty przekroczyły 30 milionów złotych.

W Wielkopolsce firmę Astaldi zastąpił już inny wykonawca. Natomiast dzisiaj Polskie Linie Kolejowe rozpoczęły poszukiwanie wykonawcy na dokończenie remontu linii Dęblin - Lublin.

Mirosław Siemieniec przyznał, że w tej chwili opóźnienie tej inwestycji sięga roku. Nowy wykonawca powinien być wybrany do końca marca. Remont powinien się zakończyć pod koniec 2020 roku.

Włosi z kłopotami

Firma Astadli nadal buduje w Polsce między innymi drugą linię warszawskiego metra i Południową Obwodnicę Warszawy. Modernizuje też trasę z Krakowa do Zakopanego. Włoskie przedsiębiorstwo zrezygnowało z części kontraktów na całym świecie i poprosiło włoski sąd o ochronę przed wierzycielami. Przyczyną tej sytuacji są problemy finansowe firmy.

Jesienią doszło do kilku protestów podwykonawców, którzy narzekali na opóźnienia w płatnościach. Zablokowali oni między innymi na kilka godzin dojazd do Centralnej Magistrali Kolejowej w okolicach Pruszkowa.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, IAR, md

Zobacz więcej na temat: kolej infrastruktura
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Min. Adamczyk: podwykonawcy Astaldi dostaną pieniądze

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2018 18:30
Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk zadeklarował, że Polskie Koleje Państwowe wypłacą wszystkie należne pieniądze podwykonawcom modernizacji linii Warszawa-Lublin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PKP PLK podtrzymuje plan realizacji inwestycji za 10 mld zł w 2018 r.

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2018 14:30
PKP Polskie Linie Kolejowe podtrzymują tegoroczny plan zakładający realizacje inwestycji kolejowych o wartości około 10 mln zł - poinformował w środę na konferencji wiceprezes PKP PLK Arnold Arnold Bresch.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Bittel: rozmowy z podwykonawcami Astaldi zakończyły się porozumieniem

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2018 21:00
Rozmowy z podwykonawcami Astaldi zakończyły się porozumieniem - powiedział w czwartek na konferencji wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel. Prezes PKP PLK Ireneusz Merchel twierdzi, że 62 mln zł roszczeń podwykonawców Astaldi wymaga jeszcze przeanalizowania, a dokumenty w tej sprawie powinny zostać sprawdzone do połowy grudnia.
rozwiń zwiń