more_horiz
Gospodarka

Handel w niedziele. Sprawdź, kiedy będą otwarte sklepy w styczniu

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2019 10:00
W tym roku tylko jedna niedziela w miesiącu będzie handlowa. W związku z tym szansę na większe niedzielne zakupy będziemy mieli dopiero 27 stycznia.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Ten rok przynosi zaostrzenie ustawy o zakazie handlu w niedziele, obowiązującej od marca zeszłego roku. Generalną zasadą jest, że handlować będzie można w ostatnią niedzielę miesiąca. W styczniu niedziela handlowa przypadnie dopiero za ponad trzy tygodnie - 27 stycznia. 6, 13 i 20 stycznia będzie obowiązywał zakaz handlu.


Od tej generalnej zasady są jednak wyjątki. Sklepy będą czynne także w dwie kolejne niedziele przed świętami Bożego Narodzenia, a także w niedzielę przed Wielkanocą.


W 2020 roku zakaz handlu ma już obowiązywać we wszystkie niedziele.

W dzień z obowiązującym ograniczeniem czynne mogą być m.in. stacje benzynowe, cukiernie, placówki pocztowe i małe sklepy osiedlowe, pod warunkiem, że za ladą stoi właściciel. Za złamanie zakazu grożą grzywny, a nawet ograniczenie wolności.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, md, kw

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Podsumowanie wydarzeń politycznych w Polsce. Ograniczenie handlu w niedziele jednym z symboli 2018 roku?

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2019 08:40
Rok 2018 na krajowej scenie politycznej obfitował w wiele wydarzeń, które wywołały fale dyskusji i komentarzy. Ponownie zetknęliśmy się z rządowymi reformami, a także z nieustającymi sporami w polskim parlamencie. Jak kończący się rok zapamiętają przedstawiciele partii politycznych? Czy ograniczenie handlu w niedziele mocno wpłynęło na życie Polaków?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef handlowej "Solidarności": pracownicy przychylnie oceniają zakaz handlu w niedzielę

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2019 14:11
- Dochodzimy do normalności w sektorze handlu. Do tej pory pracownicy byli zmuszani do handlu w niedzielę - stwierdził na antenie Polskiego Radia 24 Alfred Bujara, przewodniczący Sekretariatu Krajowego Handlu, Banków i Ubezpieczeń NSZZ "Solidarność".  
rozwiń zwiń