more_horiz
Gospodarka

Blisko 500 lokali z Mieszkania Plus oddanych do użytku

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2019 12:46
Mieszkanie Plus nabiera tempa. W ramach rządowego programu oddano do tej pory do użytku 480 lokali, kolejne 364 mieszkania zostaną oddane w pierwszym kwartale 2019 roku. Do nowych mieszkań wprowadzą się lokatorzy w Gdyni, Wałbrzychu i Kępicach.
W tym tygodniu pierwsze samorządy mają podpisać umowy na dopłaty do czynszów. Zdjęcie ilustracyjne
W tym tygodniu pierwsze samorządy mają podpisać umowy na dopłaty do czynszów. Zdjęcie ilustracyjne Foto: Shutterstock

Na 172 mieszkania w Gdyni jest niemal 2,3 tys. chętnych. Obecnie trwa proces weryfikacji zgłoszeń. Podobnie jest w Wałbrzychu, gdzie oddanych zostanie 192 mieszkań. W Kępicach w Pomorskiem  ma powstać pięć budynków, w których znajdą się łącznie 42 mieszkania.

Tanie mieszkanie

Mieszkanie Plus to rządowy program, który ma sprawić, by na rynku było więcej dostępnych cenowo mieszkań. Istotnym elementem programu są zmiany w prawie, służące usprawnieniu realizacji inwestycji mieszkaniowych, zwiększeniu dostępności gruntów pod budowę mieszkań i pozyskaniu przez inwestorów dodatkowego kapitału.

Od stycznia 2019 r. wzorem zamożniejszych państw UE, niżej uposażonym najemcom będą przysługiwać również dopłaty do czynszów najmu, w tym również najmu z opcją dojścia do własności.

NRG, PAP, md

Zobacz więcej na temat: Mieszkanie Plus budownictwo
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mieszkanie Plus. Coraz więcej głosów o potrzebie zmian w programie

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2018 21:33
Program Mieszkanie Plus jest z nami dwa lata, a w tym czasie do użytku oddano ponad 400 mieszkań na wynajem. Coraz głośniej mówi się jednak o tym, że sztandarowy projekt rządu wymaga mniejszych lub większych korekt. Krytycznie o realizacji programu mówią m.in. twórcy raportu, przygotowanego dla Rady Ministrów. Czy zatem faktycznie Mieszkanie Plus wymaga zmian, a jeśli tak, to co konkretnie powinno się zmienić?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mieszkanie plus: w Toruniu powstanie ok. 300 lokali

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2018 16:33
W Toruniu w ramach Mieszkania plus powstanie około 300 lokali, a przewidywany termin oddania inwestycji to 2020 rok - powiedział PAP wiceprezydent Torunia Zbigniew Rasielewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mieszkanie Plus. Ile jeszcze mieszkań brakuje w Polsce?

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2018 19:07
- Bez specjalnych analiz, porównując Polskę do średniej europejskiej w naszym kraju brakuje około 2,5 mln mieszkań. Przy tak dużym popycie na mieszkania, marże są gigantyczne, ale część społeczeństwa jest wykluczona z tego rynku. Dla takich osób powinna być skierowana oferta ze strony państwa - mówił Artur Soboń, wiceminister inwestycji i rozwoju.
rozwiń zwiń