X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

Zmiany w prawie telekomunikacyjnym. Trudniej będzie nas naciągnąć

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2018 09:10
Dobre informacje dla konsumentów - użytkowników telefonów - będą oni lepiej chronieni. W życie weszła nowelizacja prawa telekomunikacyjnego, która eliminuje dotychczasowe nieprawidłowości, związane m.in. z błędną interpretacją kwestii odstąpienia od umowy w przypadku zmiany jej warunków przez telefon lub przez internet.
Audio
  • Zmiany w prawie komunikacyjnym. Trudniej będzie nas naciągnąć (Tomasz Matusiak/Naczelna Redakcja Gospodarcza)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay

Katarzyna Araczewska z UOKiK mówi, że z ustawy usunięto przepisy dotyczące zmiany umowy na odległość, które były niezgodne z ustawą o prawach konsumenta - przewidywały krótszy termin na odstąpienie od umowy i niekorzystne dla konsumentów rozwiązania, jeżeli zdecydowali się na korzystanie z usługi zaraz po zmianie umowy.

- Przepisy te nie powinny być stosowane w odniesieniu do konsumentów ze względu na sprzeczność z regulacjami unijnymi. W praktyce przedsiębiorców pojawiały się jednak nieprawidłowości, które teraz powinny już ostatecznie zniknąć - podkreśla.

Papier czy e-mail

Dotychczas odstąpić od umowy można było tylko w ciągu 10 dni i tylko, jeżeli firma nie zaczęła już wykonywać świadczenia na nowych zasadach. Do tej pory umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych musiały mieć formę pisemną. Teraz będzie można to też robić przez stronę internetową, telefon lub maila. Nie będzie potrzebny żaden podpis konsumenta, co - zwraca uwagę Katarzyna Raczewska - z jednej strony jest to korzystne dla konsumenta, bo zmniejsza liczbę formalności, ale z drugiej może powodować ryzyko nieświadomego zawarcia umowy.

Ustawa nie wyłącza możliwości dalszego stosowania formy papierowej umów. Jeśli firma oferuje też formę dokumentową (np. online), to wybór będzie należał do konsumenta.

Nowelizacja wprowadza też zmiany dotyczące usług o podwyższonej opłacie. Teraz konsument bedzie mógł całkowicie zablokować tzw. SMS-y premium. Mariusz Busiło z Kancelarii Chajec, Don-Siemion i Żyto wskazuje, że operator nie będzie mógł naliczać opłat za usługi, wykonane bez woli abonenta.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Jedynka, Tomasz Matusiak, md

Zobacz więcej na temat: telekomunikacja umowa
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak