X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Sto stypendiów dla stu zdolnych studentów od Fundacji LOTTO i Totalizatora Sportowego

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2018 10:30
Nie byłoby polskiej niepodległości 100 lat temu gdyby nie wielki wysiłek społeczników, literatów, sportowców - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas gali programu stypendialnego „100 na 100” im. H. Konopackiej i I. Matuszewskiego.
Ubiegłoroczna sprzedaż wszystkich produktów oferowanych przez Totalizator Sportowy przekroczyła 6,1 mld złotych.
Ubiegłoroczna sprzedaż wszystkich produktów oferowanych przez Totalizator Sportowy przekroczyła 6,1 mld złotych.Foto: Pixabay

Sto stypendiów dla stu zdolnych studentów ufundowały Fundacja LOTTO i Totalizator Sportowy. W uroczystości wręczenia nagród w Warszawie wziął udział premier Mateusz Morawiecki. Program stypendialny „100 na 100” im. Haliny Konopackiej i Ignacego Matuszewskiego znalazł się w programie obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 

Droga do wolności

Premier powiedział: “Nie byłoby polskiej niepodległości 100 lat temu gdyby nie wielki wysiłek społeczników, literatów, sportowców, krzewicieli różnych postaw w społeczeństwie”. Mówił, że to nie musiały być wcale postawy kojarzące się z polityką. 

"To jest piękna droga do wolności, której wtedy doświadczyliśmy. Dzisiaj Polska potrzebuje podobnej drogi rozwoju, drogi do dobrobytu, drogi do tego, żeby żyła według standardów europejskich, na najwyższym poziomie. Na takim, do jakiego aspirują młodzi ludzie, bardzo zdolni ludzie, ludzie tacy jak na pewno tutaj zgromadzeni na sali" - mówił Morawiecki. 

Wskazywał też na wzorce, które utożsamiane są w życiorysach patronów programu, ale również Janusza Korczaka czy Alberta Chmielowskiego, którzy "również mieli pewną charakterystyczną cechę, o której mówiono mi, że jest waszą cechą również, a mianowicie wszechstronność, głód wiedzy, dążenie do czegoś więcej, do osiągania kolejnych szczebli, kolejnych etapów waszego życia, twórczości, kreatywności i waszej przedsiębiorczości".

Szef rządu gratulował wszystkim stypendystom oraz pomysłodawcom programu. "To jest na pewno bardzo wartościowa i piękna kontynuacja drogi życiowej naszych wspaniałych poprzedników - społeczników, artystów, literatów, którzy budowali na najróżniejsze sposoby silną Polskę" - mówił premier. 

Wiedza i wykształcenie budują siłę państwa

Życzył stypendystom, by "mieli Polskę w sercu, w rozumie" i by wszystko, co robią oraz ich wszystkie przyszłe osiągnięcia w różnych dziedzinach przynosiły im wielką satysfakcję. "A wiem, że poprzez to rozsławicie również dobre imię Polski” - powiedział szef rządu. 

Prezes zarządu Totalizatora Olgierd Cieślik powiedział, że program stypendialny "skierowany jest do ludzi wyróżniających się postawą, wynikami w nauce, ponadprzeciętnym zaangażowaniem społecznym, ale przede wszystkim nieobojętnych na otaczającą ich rzeczywistość”. 

Jak dodał "postawa, wiedza i wykształcenie stanowią obecnie o sile państw, napędzają koło zamachowe postępu”.

Prezes zarządu Fundacji LOTTO Eliza Dzwonkiewicz z kolei mówiła, że "potrzebujemy elit" - ludzi, którzy poważnie traktują naukę, mają szerokie horyzonty i widzą wokół siebie innych.

Wpływy z gry liczbowej wspomogą najzdolniejszych 

Program "100 na 100" skierowany jest do studentów wyróżniających się postawą, zaangażowaniem i wynikami w nauce. Stypendium przyznawane jest przez rok w miesięcznych transzach wynoszących po 1250 zł brutto. Środki z przyznanego stypendium mogą zostać przeznaczone na dalszy rozwój i pogłębianie wiedzy studenta, na kursy, szkolenia, sprzęt sportowy, instrumenty muzyczne, wyjazdy edukacyjne, obozy sportowe czy językowe. 

Na program stypendialny „100 na 100” Totalizator Sportowy przeznaczy część wpływów ze sprzedaży okolicznościowej gry liczbowej Zakłady Specjalne. 

Patronami programu jest małżeństwo: Halina Konopacka i Ignacy Matuszewski. Halina Konopacka-Matuszewska to lekkoatletka, pierwsza polska złota medalistka olimpijska, działaczka sportowa, malarka, poetka i dziennikarka. Ignacy Matuszewski był z kolei żołnierzem, politykiem, dyplomatą, publicystą i działaczem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

PAP, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premier: dla wszystkich starczy miejsca pod biało-czerwoną flagą

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2018 20:19
- Wspominamy dziś ojców naszej niepodległości, wiele spraw ich różniło, często między sobą ostro się spierali, ale w kluczowych dla Polski dniach, miesiącach i latach, mieli wspólny cel - wolną, niepodległą i suwerenną Ojczyznę - powiedział premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń