X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Pan Karp: w tym roku karpi nie zabraknie, ceny będą podobne do ubiegłorocznych

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2018 14:37
Skutki tegorocznej suszy dały o sobie znać nie tylko na polach rolników, ale także w gospodarstwach rybackich, w których hoduje się karpie. Czy wobec tego nie zabraknie nam ryb, bez których trudno sobie wyobrazić Wigilię? Ze Zbigniewem Szczepański z Towarzystwa Promocji Ryb Pan Karp w radiowej Jedynce rozmawiała Aleksandra Tycner. 
Audio
  • Czy nie zabraknie nam karpi, bez których trudno sobie wyobrazić Wigilię? Ze Zbigniewem Szczepański z Towarzystwa Promocji Ryb Pan Karp w radiowej Jedynce rozmawiała Aleksandra Tycner/ Naczelna Redakcja Gospodarcza
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

- Wszędzie temperatury były na tyle wysokie, aby karp dobrze rósł, ale w niektórych miejscach w kraju nie było wody a w związku z tym karpie miały gorsze warunki. Było mniej tlenu i nie można było ich intensywnie karmić - wyjaśnił Zbigniew Szczepański. 

Niestety ryby trzeba będzie sortować, bo polscy konsumenci są przyzwyczajeni do ryb około 1,5 kg. 

- Chociaż część karpi jest jeszcze za mała do sprzedaży, to druga część wyrosła ponad miarę i zdarzają się 3 kg sztuki, co w naszym klimacie było rzadkością. Ceny powinny być takie jak w ubiegłym roku, mimo że rybacy postulowali w negocjacjach z handlowcami podwyżkę rzędu 10 proc. Okazało się, że ryb jest na tyle dużo, że ceny zaczęły iść w dół  - mówił Szczepański. 

Można spodziewać się, że w hurcie kilogram karpia będzie kosztowało około 10 zł zł. W dużych sieciach handlowych ceny mogą być podobne. Natomiast na targowiskach karpie powinny kosztować około 15 zł za kilogram.  

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Aleksandra Tycner, kw 

Zobacz więcej na temat: rolnictwo ryby
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak