X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Centralny Plan Komunikacyjny: ruszył proces planowania inwestycji

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2018 15:22
Zarząd spółki odpowiedzialnej za budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego jest już w komplecie. We wtorek dołączyło do niego trzech nowych członków.
Audio
  • O etapach budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego, mówią goście radiowej Jedynki./Tomasz Matusiak, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia/.
Centralny Port Komunikacyjny ma powstać w gminie Baranów k Warszawy, pierwsze samoloty mają wystartować w 2027 r.
Centralny Port Komunikacyjny ma powstać w gminie Baranów k/ Warszawy, pierwsze samoloty mają wystartować w 2027 r.Foto: hxdyl/Shutterstock

Jak mówi prezes spółki, Jacek Bartosiak, przed spółką stoi ogrom zadań.

Na początek trzeba stworzyć plan strategiczny dla lotniska

I wymienia zaplanowanie tej największej w Polsce inwestycji infrastrukturalnej, stworzenie planu strategicznego dla lotniska, uzgodnienie kwestii środowiskowych, a potem pozostają decyzje dotyczące całego procesu inwestycyjnego.

W kolejnym etapie decyzje obejmujące proces inwestycyjny

− Dotyczą one nie tylko kwestii nieruchomości, środowiska, kolei, ale i funkcjonowania Okęcia – wymienia gość radiowej Jedynki.

Jak podkreśla pełnomocnik rządu ds. CPK Mikołaj Wild, Port Lotniczy „Solidarność” ma na siebie zarabiać, natomiast harmonogram prac określa ustawa o CPK.

W kolejnym etapie określony zostanie obszar inwestycji

− Pierwszym etapem będzie przyjęcie rozporządzenia Rady Ministrów, które określi maksymalny obszar inwestycji, kolejnym będzie przyjęcie przez wojewodę obszaru obejmującego dwie lokalizacje badań środowiskowych, w trzecim etapie będzie wydanie decyzji środowiskowej i lokalizacyjnej, na której będzie zrealizowana inwestycja, wyjaśnia Jacek Bartosik.

Ważne zdefiniowanie roli, jaką będzie pełnił CPK

Wiceprezes spółki Dariusz Sawicki dodaje, że na początku trzeba będzie zdefiniować rolę, jaką ma spełniać CPK.

Plan na 20-30 lat

− Gdy to zdefiniujemy, rozpoczniemy proces planistyczny, który skończy się planem generalnym i  planem rozwoju lotniska na 20-30 lat – wymienia Dariusz Sawicki.

− Trzeba w nim połączyć komponenty – kolejowy z drogowy, lotniczym, a następnie czeka nas etap projektowania – od koncepcji do budowlanego. A następnie projekt wykonawczy, gdzie wraz z nim rozpocznie się budowa lotniska.

− Potem nastąpi etap odbioru i szczęśliwe otwarcie lotniska – mówi Sawicki.

Lotnisko ma powstać w gminie Baranów k/ Warszawy, pierwsze samoloty mają wystartować w 2027 r.

Tomasz Matusiak, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mikołaj Wild: do CPK z centrum Warszawy w 15 minut

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2018 19:35
Polska chce wykorzystać koniunkturę w transporcie lotniczym a także swoje położenie w środku Europy, aby stać się jednym z centrów ruchu lotniczego w skali światowej. Czy taki scenariusz jest realny?
rozwiń zwiń

Czytaj także

CPK zmieni życie Polaków - uważa prezes spółki, odpowiedzialnej za budowę Portu Solidarność

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2018 20:03
Jacek Bartosiak będzie prezesem spółki odpowiedzialnej za budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK) - poinformował wiceminister infrastruktury, pełnomocnik rządu ds. budowy CPK Mikołaj Wild.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powołano trzech nowych członków zarządu Centralnego Portu Komunikacyjnego

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2018 17:27
Dariusz Sawicki, Piotr Malepszak i Michał Wrona zostali członkami zarządu spółki celowej ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego - poinformował pełnomocnik rządu ds. CPK Mikołaj Wild. Dodał, że będą oni kierować realizacją komponentu lotniczego, infrastrukturą kolejowo–drogową oraz finansami.
rozwiń zwiń