X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Polacy biorą coraz więcej kredytów hipotecznych

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2018 09:16
W pierwszych dziesięciu miesiącach 2018 roku banki udzieliły ponad 194 tys. kredytów mieszkaniowych na kwotę 47,4 mld zł. Oznacza to, że w porównaniu z analogicznym okresem zeszłego roku, banki udzieliły o 9,7 proc. więcej takich kredytów na kwotę o 19,8 proc. wyższą - poinformowało Biuro Informacji Kredytowej. Październik to już kolejny rekordowy miesiąc dla kredytów mieszkaniowych.
Audio
  • Z prof. Waldemarem Rogowskim rozmawiała Justyna Golonko (Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com

Profesor Waldemar Rogowski mówi, że w ostatnich 10 miesiącach banki udzieliły kredytów mieszkaniowych na kwotę 47,4 mld zł, a na koniec roku ma to być rekordowa kwota 56 mld zł. Jeżeli chodzi o kredyty konsumpcyjne, to udzielono ich w tym czasie na kwotę 70 mld zł.

Ekspert zwrócił uwagę, że wartość udzielanych kredytów hipotecznych rośnie szybciej niż ich liczba. Zdaniem prof. Waldemara Rogowskiego przyczyn takiego zjawiska jest kilka - rosną koszty mieszkań i ich ceny, ale też dochody Polaków, co przy niskich stopach procentowych daje im większą akcję kredytową, a więc możliwość zaciągania wyższych zobowiązań.

Jeśli chodzi o trendy na przyszły rok, to - zdaniem eksperta - poznamy je dopiero po kilku miesiącach nowego roku. Jak przypomniał, w przyszłym roku nie będzie już wsparcia z programu Mieszkanie dla Młodych, co też pozwoli ocenić jego całościowy wpływ na rynek nieruchomości.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Jedynka, Justyna Golonko, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Więcej kredytów mieszkaniowych w listopadzie

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2017 13:27
W listopadzie 2017 r., w ujęciu wartościowym, podobnie jak w poprzednim miesiącu udzielono więcej kredytów mieszkaniowych, konsumpcyjnych, oraz limitów kredytowych, w porównaniu z listopadem 2016 roku - poinformowało we wtorek Biuro Informacji Kredytowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef ZBP: Możliwy powolny wzrost oprocentowania kredytów

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2018 11:35
Prezes Związku Banków Polskich spodziewa się utrzymania w 2018 roku oprocentowania kredytów i lokat na poziomie zbliżonym do obecnego.
rozwiń zwiń