X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Szybsza odprawa. Stołeczne lotniska z bramkami biometrycznymi

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2018 15:48
Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera podpisał umowę na dostarczenie w sumie 25 bramek biometrycznych na Lotnisko Chopina i port lotniczy w Modlinie. Dzięki nim pasażerowie będą mogli samodzielnie dokonywać odprawy, przez co cały proces będzie dużo szybszy.
Podpisanie umowy na bramki biometryczne
Podpisanie umowy na bramki biometryczneFoto: TT/MSWiA

Inwestycja jest warta 6,7 milionów złotych. 20 bramek trafi na Lotnisko Chopina, a 5 - do Modlina.

Szybciej i sprawniej

Wykorzystanie bramek ma znacząco przyspieszyć lotniskową odprawę graniczną.

- Bramki ABC automatycznie zweryfikują dane zawarte w chipie biometrycznym paszportu z wizerunkiem twarzy podróżnego i potwierdzą, czy osoba przedstawiająca dokument do odprawy jest jego właścicielem. Automatyczne połączenie urządzeń z bazami danych Systemu Informacyjnego Schengen II, które obsługuje Straż Graniczna, pozwoli m.in. ustalić czy podróżny nie stanowi zagrożenia dla bezpieczeństwa wewnętrznego i porządku publicznego. Wdrożenie bramek biometrycznych zwiększy także przepustowość odprawy granicznej, a tym samym skróci czas oczekiwania podróżnych z kilku minut do kilkunastu sekund - czytamy w komunikacie MSWiA.

Pierwsza bramka ma zostać uruchomiona jeszcze w tym roku.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, MSWiA, md

Zobacz więcej na temat: lotnisko w Modlinie

Czytaj także

Jaka przyszłość lotniska na Okęciu? Komentarz eksperta

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2018 13:24
Plany dotyczące budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego między Warszawą a Łodzią stawiają znaki zapytania dotyczące przyszłości lotnisk na stołecznym Okęciu i w Modlinie. Zdaniem Sebastiana Gościniarka, eksperta ds. transportu publicznego, współistnienie CPK i Lotniska Chopina może wywołać negatywne skutki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dziennik Gazeta Prawna": lotnisko w Modlinie wychodzi na prostą

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2018 11:02
Wygląda na to, że obawy o możliwe tymczasowe zamknięcie lotniska w Modlinie się nie sprawdzą. Port porozumiał się z Polską Agencją Żeglugi Powietrznej w sprawie budowy nowej wieży kontenerowej dla kontrolerów lotu. O sprawie pisze "Dziennik Gazeta Prawna".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zimowy rozkład lotów lotnisk Chopina i Modlin: wśród nowych kierunków Gatwick, Marrakesz, Amman

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2018 08:35
Ponad 160 tran regularnych i 40 czarterowych przewidują zimowe siatki połączeń lotnisk Chopina i Modlin. Oba lotniska zapowiadaja kilka nowych kierunków lotów, m.in. do Gatwick, Marrakeszu, Ammanu.
rozwiń zwiń