X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Studenci po zakończeniu nauki planują wyjazd zagranicę do pracy

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2018 13:55
Jedna trzecia studentów uczących się w Polsce zamierza po zdobyciu dyplomu wyjechać na Zachód, by tam pracować zawodowo. Firma OTTO Work Force Polska z Wrocławia przeprowadziła wśród nich badania dotyczące między innymi przyszłych planów zawodowych. 
Audio
  • Studenci planują wyjazd z Polski do pracy zagranicę - więcej na ten temat w radiowej Jedynce w materiale Aleksandry Tycner/Naczelna Redakcja Gospodarcza
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

-  Pytaliśmy zarówno studentów Polaków, jak i zagranicznych uczących się  w naszym kraju - mówi Tomasz Dudek, dyrektor OTTO Work Force Polska. - Zdecydowana większość studentów pracuje w czasie nauki - dodaje Tomasz Dudek.

Tak robi Petro Kocherhan, student SGH, wiceprzewodniczący Stowarzyszenia Studentów Ukraińskich w Polsce  i pełnoetatowy pracownik. Jego zdaniem, po zakończeniu studiów, wyjazd do pracy do innego kraju na kilka lat może być korzystny. 

Niekórzy pracodawcy niemal na pniu rozchwytują młodych pracowników jeszcze na uczelni. Przeciwko wyjazdom na stałe za pracą przemawiają wyższe koszty dojazdu do rodzinnego domu, konieczność porzucenia własnego środowiska i ryzyko związane z szukaniem nowego - uważa Petro Kocherhan.

Natomiast do pozostania w Polsce wielu studentów zza wschodniej granicy zachęca brak większych barier kulturowych.

Naczelna Redakcja Gospdoarcza, Aleksandra Tycner, kw