more_horiz
Gospodarka

Minister Jadwiga Emilewicz: Konstytucja Biznesu daje pierwsze efekty

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2018 09:29
Jadwiga Emilewicz podkreśliła, że już widać pierwsze efekty wprowadzenia tak zwanej Konstytucji dla Biznesu, choć z pełną oceną regulacji trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Minister przedsiębiorczości i technologii, która była gościem radiowej Jedynki w studiu na Kongresie 590 mówiła, że w praktyce sprawdza się m.in. ulga na start, dzięki której nowe firmy na początku działalności nie muszą płacić składek na ubezpieczenia społeczne.
Audio
  • Z minister Jadwigą Emilewicz rozmawia Justyna Golonko (Jedynka)
Minister Jadwiga Emilewicz
Minister Jadwiga EmilewiczFoto: TT/MPiT

- Ten 6-miesięczny 'pas startowy' dla tych, którzy po raz pierwszy zaczynają działalność, to ma realny efekt, bo widzimy to w Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczej. Od maja, miesiąc do miesiąca, nowych firm rejestruje się 10-15 procent niż rok temu o tej samej porze. To realna zachęta - powiedziała Jadwiga Emilewicz.

Minister dodała, że zmienia się też nastawienie urzędów do przedsiębiorców, choć, jak mówiła, na pełną zmianę 'kultury' prawnej i biznesowej potrzeba czasu.

- Kulturę organizacyjną zmienia się najwolniej i na efekty zmian trzeba będzie pewnie jeszcze trochę poczekać. Ale nie czekamy pasywnie, rozmawiamy z KAS i ZUS-em, żeby te instytucje wsłuchiwały się w głos przedsiębiorców - zaznaczyła.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Jedynka, Justyna Golonko, md

Zobacz więcej na temat: Jadwiga Emilewicz Kongres 590
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jadwiga Emilewicz o KNF: system bankowy jest bezpieczny

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2018 21:12
- System bankowy jest bezpieczny. Można spać spokojnie, ponieważ KNF jest instytucją nadzoru, a depozyty i wszystko, co jest zdeponowane w bankach, o których wiemy z nagrania są bezpieczne, mamy Bankowy Fundusz Gwarancyjny, zatem te poduszki bezpieczeństwa instytucjonalne działają - mówi w rozmowie z dziennikarzem portalu PolskieRadio24.pl Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii.
rozwiń zwiń