X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Przejęcie Lotosu przez PKN Orlen coraz bliższe

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2018 16:49
PKN Orlen podejmuje kolejne działania służące przejęciu Lotosu. Jak poinformował prezes największego polskiego koncernu paliwowego,  Daniel Obajtek, formalne złożenie wniosku do Komisji Europejskiej w sprawie przejęcia Lotosu powinno nastąpić do końca roku, a może wcześniej.
Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.
Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.Foto: PAP/Darek Delmanowicz

Prezes Orlenu, który w środę przebywał na wiertni w Bystrowicach na Podkarpaciu przypomniał, że w sprawie przejęcia Lotosu koncern jest na etapie prenotyfikacji w Komisji Europejskiej. „Następny krok to złożenie wniosku, które powinno nastąpić do końca tego roku, a może nawet wcześniej” – dodał.

Procedura przejęcia przebiega zgodnie z harmonogramem

Obajtek zaznaczył, że cała procedura przebiega zgodnie z harmonogramem. „Bardziej nie można pewnych rzeczy przyspieszyć, to jest proces ciężki, długoterminowy. To jest proces, który przeprowadziła już cała Europa i to nie dziwi, że niektóre koncerny nie są zainteresowane, żeby w Polsce ten proces się powiódł” – mówił dziennikarzom.

Przejęcie z ustępstwami

Zdaniem prezesa Orlenu w całym procesie przejęcia Lotosu koncern „będzie musiał zrobić pewne ustępstwa”, ale - jak zastrzegł - „to wszystko z czasem się okaże”. „Przejęcie ma się opłacać akcjonariuszom i to ma się opłacić bezpieczeństwu energetycznemu państwa” - powiedział.

Według Obajtka, po przejęciu Lotosu będziemy bardziej odporni na wahania cen w kraju. „Musimy trzymać odpowiedni poziom cen, bo każda zwyżka o kilka groszy wpływa na gospodarkę, wyhamowuje gospodarkę, a to również oznacza wyhamowanie Orlenu” - stwierdził prezes PKN Orlen.

PAP, jk

Zobacz więcej na temat: lotos PKN Orlen fuzja firmy