X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Lawendowa agroturystyka sposobem na życie

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2018 10:44
To był dobry rok dla gospodarstwa agroturystycznego i zarazem ekologicznego o nazwie m"Lawendowa Osada" w Przywidzu w Pomorskiem. Prowadzą je Barbara i Bartosz Idczakowie. Walory gospodarstwa docenili nie tylko goście,  ale także jurorzy konkursu na Rolnika Roku Regionu Morza Bałtyckiego, którego organizatorem jest WWF Polska.
Audio
  • Lawendowa agroturystyka sposobem na życie (Dariusz Kwiatkowski/Naczelna Redakcja Gospodarcza)
Lawendowa Osada
Lawendowa OsadaFoto: lawendowaosada.pl

Jak podkreśla Barbara Idczak, gospodarstwo jest prowadzone w harmonii z naturą.

- Prowadzimy gospodarstwo i domowe, i rolne, w sposób całkowicie ekologiczny. Nasze uprawy są certyfikowane ekologicznie. Stosujemy kompostownik i pasy zieleni przy rzece, przy której mamy gospodarstwo. Prowadzimy też warsztaty zwiększające świadomość ekologiczną - dodaje.

Z kolei Bartosz Idczak mówi, że ich gospodarstwo wyspecjalizowało się, jak sama nazwa wskazuje, w uprawie i przetwarzaniu lawendy.

- To roślina o niepowtarzalnym, pięknym zapachu, co przekłada się potem na produkty, które z niej powstają - zaznacza.

W tym roku państwo Idczakowie zostali również laureatami konkursu "Sposób na sukces", organizowanego przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie oraz konkursu Polskiej Organizacji Turystycznej pod hasłem "Na wsi najlepiej- 12 dobrych praktyk w turystyce wiejskiej ".

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Jedynka, Dariusz Kwiatkowski, md

Czytaj także

Nie tylko "Franken" zagraża Bałtykowi. Bomb ekologicznych jest więcej

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2018 10:30
Sprawa podjęcia działań, mających uchronić Zatokę Gdańską przed zanieczyszczeniem paliwem z zatopionego niemieckiego  tankowca "Franken", zyskuje coraz więcej zwolenników. Ostatnio Mieczysław Struk- marszałek województwa pomorskiego zaapelował o pomoc, do ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Marka Gróbarczyka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konkurs "Na wsi najlepiej" rozstrzygnięty

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2018 20:39
115 podmiotów wzięło udział w I edycji konkursu "Na wsi najlepiej - 12 dobrych praktyk w turystyce wiejskiej ". Mogli się do niego zgłaszać między innymi: właściciele gospodarstw, firmy prowadzące działalność turystyczną na terenach wiejskich, lokalne organizacje turystyczne, instytucje administracji samorządowej i Lokalne Grupy Działania.
rozwiń zwiń