more_horiz
Gospodarka

Lawendowa agroturystyka sposobem na życie

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2018 10:44
To był dobry rok dla gospodarstwa agroturystycznego i zarazem ekologicznego o nazwie m"Lawendowa Osada" w Przywidzu w Pomorskiem. Prowadzą je Barbara i Bartosz Idczakowie. Walory gospodarstwa docenili nie tylko goście,  ale także jurorzy konkursu na Rolnika Roku Regionu Morza Bałtyckiego, którego organizatorem jest WWF Polska.
Audio
  • Lawendowa agroturystyka sposobem na życie (Dariusz Kwiatkowski/Naczelna Redakcja Gospodarcza)
Lawendowa Osada
Lawendowa OsadaFoto: lawendowaosada.pl

Jak podkreśla Barbara Idczak, gospodarstwo jest prowadzone w harmonii z naturą.

- Prowadzimy gospodarstwo i domowe, i rolne, w sposób całkowicie ekologiczny. Nasze uprawy są certyfikowane ekologicznie. Stosujemy kompostownik i pasy zieleni przy rzece, przy której mamy gospodarstwo. Prowadzimy też warsztaty zwiększające świadomość ekologiczną - dodaje.

Z kolei Bartosz Idczak mówi, że ich gospodarstwo wyspecjalizowało się, jak sama nazwa wskazuje, w uprawie i przetwarzaniu lawendy.

- To roślina o niepowtarzalnym, pięknym zapachu, co przekłada się potem na produkty, które z niej powstają - zaznacza.

W tym roku państwo Idczakowie zostali również laureatami konkursu "Sposób na sukces", organizowanego przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie oraz konkursu Polskiej Organizacji Turystycznej pod hasłem "Na wsi najlepiej- 12 dobrych praktyk w turystyce wiejskiej ".

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Jedynka, Dariusz Kwiatkowski, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nie tylko "Franken" zagraża Bałtykowi. Bomb ekologicznych jest więcej

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2018 10:30
Sprawa podjęcia działań, mających uchronić Zatokę Gdańską przed zanieczyszczeniem paliwem z zatopionego niemieckiego  tankowca "Franken", zyskuje coraz więcej zwolenników. Ostatnio Mieczysław Struk- marszałek województwa pomorskiego zaapelował o pomoc, do ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Marka Gróbarczyka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konkurs "Na wsi najlepiej" rozstrzygnięty

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2018 20:39
115 podmiotów wzięło udział w I edycji konkursu "Na wsi najlepiej - 12 dobrych praktyk w turystyce wiejskiej ". Mogli się do niego zgłaszać między innymi: właściciele gospodarstw, firmy prowadzące działalność turystyczną na terenach wiejskich, lokalne organizacje turystyczne, instytucje administracji samorządowej i Lokalne Grupy Działania.
rozwiń zwiń