X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

UOKiK wziął pod lupę Telekomunikację Stacjonarną. I wykrył nieprawidłowości

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2018 13:32
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, po licznych skargach, zbadał postępowanie firmy Telekomunikacja Stacjonarna, wszczynając dwa postępowania w jej sprawie. Urzędnicy zarzucają spółce m.in. podszywanie się pod inne firmy i stosowanie niedozwolonych klauzul w umowach.
Audio
  • Prezes UOKiK Marek Niechciał o wynikach kontroli UOKiK w Telekomunikacji Stacjonarnej
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay

Jak czytamy w komunikacie UOKiK, ze skarg i informacji od konsumentów wynika, że przedstawicie Telekomunikacji Stacjonarnej podszywali się pod dotychczasowych dostawców usług telekomunikacyjnych, np. pod firmę Orange, i proponowali im zawarcie umowy.

- Telemarketerka przedstawiła się jako "telekomunikacja", powołała się na dane dotyczące mojego abonamentu a na moje pytanie, czy chodzi o firmę Orange bez wahania odpowiedziała, że tak - tak brzmiał fragment z jednej ze skarg.

Inne zarzuty UOKiK dotyczą obciążania konsumentów opłatą aktywacyjną i karą za zerwanie umowy, nawet jeżeli zrezygnowali z przeniesienia numeru do Telekomunikacji Stacjonarnej, a spółka nie rozpoczęła świadczenia usług abonamentowych. UOKiK wskazuje, że za naruszanie zbiorowych interesów konsumentów grozi kara do 10 procent obrotu firmy.

Kontrolerzy zarzucają też firmie stosowanie niedozwolonych klauzul w umowach. Jedna z nich zakładała automatycznie przedłużanie umowy po dwóch latach, jeśli klient nie żłoży oświadczenia o rezygnacji z usług. Zgodnie z przepisami firma nie może stosować tego typu rozwiązań.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, UOKiK, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak