X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Cała Polska strefą inwestycyjną. Wsparcie dla firm z Warmii i Mazur

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2018 14:12
Decyzje o wsparciu inwestycji otrzymali warmińsko-mazurscy przedsiębiorcy z branży meblarskiej i przetwórstwa drewna. To pierwsze w regionie firmy, które uzyskały ulgi podatkowe wynikające z nowych przepisów zakładających, iż cała Polska jest strefą inwestycyjną.
Wsparcie dla inwestycji otrzymali w warmińsko-mazurskim m.in. przedsiębiorcy z branży przetwórstwa drewna.
Wsparcie dla inwestycji otrzymali w warmińsko-mazurskim m.in. przedsiębiorcy z branży przetwórstwa drewna.Foto: Pixabay

Prezes Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Grzegorz Smoliński poinformował podczas uroczystości wręczenie decyzji, że trzy przedsiębiorstwa zobowiązały się do poniesienia nakładów inwestycyjnych w łącznej wysokości co najmniej 50 mln zł oraz zatrudnienia w sumie minimum 75 nowych pracowników.

Inteligentna specjalizacja

Jak dodał, na starych zasadach obecny zarząd Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wydał w ciągu 2,5 roku decyzje dla firm, które dotyczyły nakładów inwestycyjnych sięgających 2 mld 46 mln zł.

Firmy, które otrzymały decyzję o wsparciu, reprezentują jedną z kluczowych branż dla Warmii i Mazur - tzw. inteligentną specjalizację, jaką jest przetwórstwo drewna i meblarstwo.

Firma Classic Sofa wybuduje halę produkcyjną oraz wyposaży ją w maszyny i urządzenia. W miejscowości Cibórz koło Lidzbarka produkowane będą meble tapicerowane oraz skrzyniowe. Firma chce zainwestować co najmniej 18 mln zł i utworzyć minimum 70 miejsc pracy.

Przedsiębiorstwo Radex Poland w Iławie zbuduje hale produkcyjno-magazynowe z zapleczem socjalno-biurowym. Rodzinna firma produkuje drzwi drewniane, ościeżnice i schody strychowe; zainwestuje co najmniej 16 mln zł i utworzy minimum trzy miejsca pracy.

Firma Ajram z Pasłęka rozbuduje fabrykę i wyposaży ją w maszyny. Przedsiębiorstwo, które produkuje meble z drewna litego, w szczególności krzesła i stoły, zainwestuje 16 mln zł; mają powstać minimum dwa miejsca pracy.

Zachęty przede wszystkim dla mniejszych firm

Ustawa, która weszła w życie pod koniec czerwca o wspieraniu nowych inwestycji zakłada, że cała Polska stała się specjalną strefą ekonomiczną (SSE).

Nowe przepisy dają możliwość włączania do strefy inwestycji na gruntach prywatnych. Ustawa o wspieraniu nowych inwestycji umożliwia zwolnienia podatkowe dla inwestorów na 10-15 lat. Z zachęt mogą korzystać nie tylko duże, ale przede wszystkim mikro, małe i średnie firmy.

PAP, ak, NRG

Czytaj także

Przez zatory płatnicze firmy nie inwestują. Przede wszystkim chcą odzyskać swoje należności

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2017 20:45
Zatory płatnicze to coraz większy i kosztowniejszy problem. Ponad 7 na 10 firm nie płaci kontrahentom, ponieważ nie dostaje pieniędzy od swoich klientów. Prawie 8 na 10 firm próbuje na własną rękę rozwiązać problem nieterminowych płatności.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wicepremier Morawiecki: potrzebujemy inwestycji, które podnoszą innowacyjność, wydajność i produktywność gospodarki

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2017 20:53
Jednym z wiodących tematów na IX Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach są inwestycje. I te zagraniczne w Polsce, i te polskie na świecie, a także inwestycje polskich firm w naszym kraju. Czy możemy być zadowoleni z tempa, w jakim rozwijają się i inwestują polskie firmy?
rozwiń zwiń