X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Cała Polska strefą inwestycyjną. Wsparcie dla firm z Warmii i Mazur

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2018 14:12
Decyzje o wsparciu inwestycji otrzymali warmińsko-mazurscy przedsiębiorcy z branży meblarskiej i przetwórstwa drewna. To pierwsze w regionie firmy, które uzyskały ulgi podatkowe wynikające z nowych przepisów zakładających, iż cała Polska jest strefą inwestycyjną.
Wsparcie dla inwestycji otrzymali w warmińsko-mazurskim m.in. przedsiębiorcy z branży przetwórstwa drewna.
Wsparcie dla inwestycji otrzymali w warmińsko-mazurskim m.in. przedsiębiorcy z branży przetwórstwa drewna.Foto: Pixabay

Prezes Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Grzegorz Smoliński poinformował podczas uroczystości wręczenie decyzji, że trzy przedsiębiorstwa zobowiązały się do poniesienia nakładów inwestycyjnych w łącznej wysokości co najmniej 50 mln zł oraz zatrudnienia w sumie minimum 75 nowych pracowników.

Inteligentna specjalizacja

Jak dodał, na starych zasadach obecny zarząd Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wydał w ciągu 2,5 roku decyzje dla firm, które dotyczyły nakładów inwestycyjnych sięgających 2 mld 46 mln zł.

Firmy, które otrzymały decyzję o wsparciu, reprezentują jedną z kluczowych branż dla Warmii i Mazur - tzw. inteligentną specjalizację, jaką jest przetwórstwo drewna i meblarstwo.

Firma Classic Sofa wybuduje halę produkcyjną oraz wyposaży ją w maszyny i urządzenia. W miejscowości Cibórz koło Lidzbarka produkowane będą meble tapicerowane oraz skrzyniowe. Firma chce zainwestować co najmniej 18 mln zł i utworzyć minimum 70 miejsc pracy.

Przedsiębiorstwo Radex Poland w Iławie zbuduje hale produkcyjno-magazynowe z zapleczem socjalno-biurowym. Rodzinna firma produkuje drzwi drewniane, ościeżnice i schody strychowe; zainwestuje co najmniej 16 mln zł i utworzy minimum trzy miejsca pracy.

Firma Ajram z Pasłęka rozbuduje fabrykę i wyposaży ją w maszyny. Przedsiębiorstwo, które produkuje meble z drewna litego, w szczególności krzesła i stoły, zainwestuje 16 mln zł; mają powstać minimum dwa miejsca pracy.

Zachęty przede wszystkim dla mniejszych firm

Ustawa, która weszła w życie pod koniec czerwca o wspieraniu nowych inwestycji zakłada, że cała Polska stała się specjalną strefą ekonomiczną (SSE).

Nowe przepisy dają możliwość włączania do strefy inwestycji na gruntach prywatnych. Ustawa o wspieraniu nowych inwestycji umożliwia zwolnienia podatkowe dla inwestorów na 10-15 lat. Z zachęt mogą korzystać nie tylko duże, ale przede wszystkim mikro, małe i średnie firmy.

PAP, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Przez zatory płatnicze firmy nie inwestują. Przede wszystkim chcą odzyskać swoje należności

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2017 20:45
Zatory płatnicze to coraz większy i kosztowniejszy problem. Ponad 7 na 10 firm nie płaci kontrahentom, ponieważ nie dostaje pieniędzy od swoich klientów. Prawie 8 na 10 firm próbuje na własną rękę rozwiązać problem nieterminowych płatności.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wicepremier Morawiecki: potrzebujemy inwestycji, które podnoszą innowacyjność, wydajność i produktywność gospodarki

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2017 20:53
Jednym z wiodących tematów na IX Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach są inwestycje. I te zagraniczne w Polsce, i te polskie na świecie, a także inwestycje polskich firm w naszym kraju. Czy możemy być zadowoleni z tempa, w jakim rozwijają się i inwestują polskie firmy?
rozwiń zwiń