X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

"Dziennik Gazeta Prawna": lotnisko w Modlinie wychodzi na prostą

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2018 11:02
Wygląda na to, że obawy o możliwe tymczasowe zamknięcie lotniska w Modlinie się nie sprawdzą. Port porozumiał się z Polską Agencją Żeglugi Powietrznej w sprawie budowy nowej wieży kontenerowej dla kontrolerów lotu. O sprawie pisze "Dziennik Gazeta Prawna".
Zdj. ilustr.
Zdj. ilustr.Foto: shutterstock

Jak czytamy w gazecie, jeszcze niedawno obawiano się, że lotnisko może zostać tymczasowo zamknięte. Wszystko z powodu wieży kontenerowej dla kontrolerów, która może być użytkowana tylko do końca tego roku. Władze portu spodziewały się, że nowy obiekt zbuduje PAŻP, tak jak to zrobiła m.in. w Krakowie i Lublinie. Nieoczekiwanie jednak na początku roku agencja poinformowała, że budowa została usunięta z jej planów.

- Część ekspertów uznała, że w ten sposób rządowa agencja chce utrzeć nosa marszałkowi Mazowsza Adamowi Struzikowi (PSL), dla którego lotnisko w Modlinie jest oczkiem w głowie (województwo ma prawie jedną trzecią udziałów w porcie). Inni wskazywali, że te rzucane pod nogi szefów portu kłody mają pomóc LOT-owi, który od dawna narzeka, że regionalne porty pozwoliły zbytnio urosnąć irlandzkiemu Ryanairowi - czytamy w "DGP".

Wiosną nadzór budowlany nie zgodził się, by trzeci raz przedłużyć zgodę na użytkowanie dotychczasowej wieży.

W końcu jednak udało się wypracować rozwiązanie. Nowy prezes PAŻP Janusz Janiszewski zadeklarował w tym tygodniu, że agencja przekaże lotnisku mobilną wieżę kontroli ruchu, tak, by uniknąć paraliżu. PAŻP przygotowuje też rozwiązanie trwałe, na lata - jednym z nich może być budowa nowej, stałej wieży, lub uruchomienie wieży zdalnej.

Więcej - w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Dziennik Gazeta Prawna, md

Czytaj także

Powstanie analiza finansowa lotniska w Modlinie

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2018 13:23
Zgromadzenie wspólników spółki zarządzającej lotniskiem w Modlinie podjęło decyzję, że powstanie analiza finansowa, która pokaże możliwości rozbudowy portu. Poinformował o tym szef spółki Porty Lotnicze Mariusz Szpikowski.
rozwiń zwiń