X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Dłuższa kadencja szefa Banku Anglii. Z troski o stabilność rynków finansowych w czasie Brexitu

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2018 16:33
Brytyjski rząd poinformował o przedłużeniu kadencji urzędującego szefa Banku Anglii Marka Carneya do stycznia 2020 roku. Jest on często atakowany przez eurosceptycznych posłów Partii Konserwatywnej za krytykę planowanego wyjścia Wielkiej Brytanii z UE
Brytyjski funt trochę umocnił się po wiadomości o odrzuceniu przez Izbę Gmin wotum nieufności wobec Theresy May.
Brytyjski funt trochę umocnił się po wiadomości o odrzuceniu przez Izbę Gmin wotum nieufności wobec Theresy May.Foto: Pixabay

Według wcześniejszych planów Australijczyk miał ustąpić ze stanowiska w czerwcu 2019 roku, po krótszej od zwyczajowo ośmioletniej kadencji na stanowisku szefa banku centralnego. Skrócony czas piastowania przez niego tego urzędu tłumaczono sprawami rodzinnymi. Decyzję podjęto z troski o stabilność rynków finansowych w okresie Brexitu.

Mogą być zawirowania

Ogłaszając w Izbie Gmin decyzję o przedłużeniu kadencji, minister finansów Philip Hammond podkreślił, że podjęto ją ze względu na to, że lato 2019 roku "może być pełnym zawirowań okresem dla gospodarki" Wielkiej Brytanii po zaplanowanym na koniec marca wyjściu ze Wspólnoty.

Carney jest regularnie atakowany przez eurosceptycznych posłów Partii Konserwatywnej za krytykę planowanego wyjścia z UE. W ubiegłym miesiącu ostrzegł, że ryzyko opuszczenia Wspólnoty bez porozumienia jest wysokie, a takie rozwiązanie - preferowane przez niektórych posłów partii rządzącej - "dalece niepożądane".

Więcej czasu na szukanie następcy

BBC zaznaczyło, że przedłużenie kadencji Australijczyka - pierwszego w historii obcokrajowca na tym stanowisku - da rządowi więcej czasu na znalezienie odpowiedniego następcy, który stanąłby na czele Banku Anglii w okresie przejściowym po Brexicie.

PAP, ak, NRG

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak