X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Forum w Krynicy: rząd będzie kontynuował program Polska Wschodnia

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2018 17:24
Celem polskiego rządu jest to, aby program ponadregionalny dla najuboższych regionów Polski wschodniej był kontynuowany również po 2020 roku – podkreślił w czwartek w Krynicy-Zdroju wiceminister inwestycji i rozwoju Adam Hamryszczak.
Niezwykle ważne w przyszłej perspektywie finansowej UE będzie również uwypuklenie kwestii związanych z rozwojem turystyki i dziedzictwa kulturowego w Polsce wschodniej.
Niezwykle ważne w przyszłej perspektywie finansowej UE będzie również uwypuklenie kwestii związanych z rozwojem turystyki i dziedzictwa kulturowego w Polsce wschodniej.Foto: Pixabay

Obecnie realizowany Program Operacyjny Polska Wschodnia na lata 2014-2020 obejmuje pięć województw Polski wschodniej: podkarpackie, świętokrzyskie, lubelskie, podlaskie i warmińsko-mazurskie. Jego budżet wynosi ok. 2 mld euro. W poprzedniej perspektywie wynosił ok. 2,4 mld euro.

Program spełnił swoją role w regionie

„Uważamy, że te dwie poprzednie edycje programu jak najbardziej się sprawdziły i znacznie poprawiły zarówno infrastrukturę badawczą, ale także transportową na tym obszarze” – powiedział PAP w kuluarach 28. edycji Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju Hamryszczak.

Wiceminister zaznaczył, że duże wsparcie otrzymali również przedsiębiorcy z tego obszaru na budowanie kapitału społecznego czy też ludzkiego.

„Mam tutaj na myśli również działania, które były nakierowane na wzmacnianie klastrów czy różnych powiązań kooperacyjnych pomiędzy przedsiębiorcami” – wyjaśnił.

Zdaniem Hamryszczaka wiele projektów zakończyło się dużym sukcesem, dlatego rząd chce, żeby w kolejnej perspektywie unijnej wsparcie regionów wschodnich było kontynuowane.

„Tym bardziej, że ten program, jeśli popatrzymy na obecne wyniki w zakresie wdrażania, jest realizowany bez żadnych opóźnień. Ma sukcesy zarówno procesie kontraktacji, jak i w procesie inwestowania środków europejskich. Jest takim programem wzorcowym, pokazującym, w jaki sposób można efektywnie wydatkować środki europejskie” – stwierdził wiceszef resortu inwestycji i rozwoju.

W ocenie Hamryszczaka projekty zrealizowane w ramach dwóch poprzednich programów operacyjnych skierowanych do wschodnich regionów kraju, pomogły wyrównać poziom życia mieszkańców tych województw.

„Nie ulega wątpliwości, że jeszcze kolejna perspektywa finansowa jest jednak potrzebna do tego, żeby wejść na wyższy poziom jakości życia, i to w różnych obszarach. Chociażby, jeśli chodzi o infrastrukturę wciąż jest sporo do zrobienia, ale też, jeśli chodzi o potencjał firm, które na tym terenie funkcjonują bądź też w przyszłości mogą funkcjonować” – mówił.

Program będzie nakierowany na turystykę

Zdaniem wiceministra niezwykle ważne w przyszłej perspektywie finansowej będzie również uwypuklenie kwestii związanych z rozwojem turystyki i dziedzictwa kulturowego w Polsce wschodniej.

„Uważam, że jeszcze jest sporo do zrobienia w zakresie odkrycia tego potencjału turystycznego tej części naszego kraju. Mam na myśli tutaj m.in. Bieszczady, Beskidy czy Roztocze. Taka dodatkowa interwencja w tym obszarze jest, jak najbardziej potrzebna” – dodał.

Hamryszczak podkreślił, że pieniądze powinny być również skierowane na wsparcie innowacji i na kolejne inwestycje infrastrukturalne.

PAP, jk